МоваЯзык

/ Хвороби і лікування

Чому українці мало живуть: названа причина

Неефективна система охорони здоров'я - одна з основних причин низької тривалості життя українців.

Про це в статті на "Українській правді. Життя" написав журналіст Олександр Ярощук.

Згідно з його даними, за статистикою ВООЗ, в Україні щорічно помирає 136-138 тис. громадян саме через неякісну медицину.

Від серцево-судинних хвороб, більшість з яких пов'язана з неотриманням якісних і своєчасних медичних послуг, щорічно вмирає 450 тис. Це в п'ять разів перевищує смертність від цієї хвороби у Франції, хоча населення останньої на 22 млн більше, ніж в Україні.

На відміну від європейців, 80% українців не доживає до 60 років.

На думку головного експерта медичної групи "Реанімаційний пакет реформ" Олександра Ябчанка, неефективна система здоров'я - не основна причина низької тривалості життя і, як наслідок, вкрай високу смертність.

"Згідно з дослідженнями, медична система впливає на здоров'я тільки на 10%. Але якщо взяти ширше, то набагато більше. Та система, яка є у нас - не є системою охорони здоров'я, це система вирішення проблем зі здоров'ям", - переконаний експерт.

Громадяни України, продовжує він, найчастіше помирають не від гіпертонії (на яку хворіє третина населення), а від її ускладнень. Тому Україна не серед країн-лідерів за смертністю від гіпертонії, хоча саме вона і є першопричиною складних серцево-судинних захворювань.

"Оскільки у нас первинну ланку не працює, пацієнти не отримують постійного моніторингу. Через відсутність профілактики пацієнти живуть з гіпертонією поки вона не перетвориться в серйозну проблему", - наголошує Ябчанко.

На думку Федора Лапія, медицина має значення, особливо в тих випадках, коли мова йде про допомогу глибоко недоношеним дітям, або коли мова йде про вакцинацію.

Останнє особливо актуально для України сьогодні, адже рівень охоплення вакцинацією один із найменших у світі.

"Станом на 2016 рік Україна входить у 8 країн із низьким рівнем охоплення вакцинацією. В Україні є смертність дітей від коклюшу, хвороби, яку можна попередити. З 2016 тільки в Дніпропетровській області офіційно зареєстровано майже 10 випадків смерті дітей 1 року життя від коклюшу" , - говорить імунолог.

За 8 місяців цього року МОЗ зареєстрував вже 1,652 випадків захворювань на кашлюк. У результаті, це істотно впливає на показник середньої тривалості життя.

Надання кваліфікованої медичної допомоги також впливає на тривалість життя дорослого населення.

"Якщо говоримо про старші вікові групи - медицина також причетна. Хірургічні втручання на серці, стентування, трансплантація - це те, що дозволяє продовжити вік хронічно хворим і своєчасно надати допомогу", - пояснює Федір Лапій.

Основними причинами низької тривалості життя і високої смертності українців у молодому віці у Світовому банку називають недбале ставлення до власного здоров'я і згубні звички.

Однак основну роль грає саме неспроможність нинішньої системи охорони здоров'я запобігти, виявити та вилікувати хворобу ефективно.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", у зимові місяці багато хто скаржиться на занепад сил, загострення хронічних захворювань і загальне погане самопочуття. За словами медиків, побороти захворювання можна за допомогою підручних засобів.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "Жити здорово" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини