Дифтерія в Україні: Комаровський чітко пояснив різницю між вакциною і сироваткою
Доктор Євген Комаровський закликав не пов'язувати випадки спалахів дифтерії, які почастішали Україні, з відсутністю у хворих щеплень.
За його словами, існує різниця між вакциною і сироваткою, якою лікується зокрема й дифтерія. Короткою довідкою він поділився на своїй сторінці у Facebook.
"Є такі інфекції, за яких бактерія у процесі своєї життєдіяльності виробляє особливу отруту — токсин. Можна вбити бактерію антибіотиком, але поки він подіє, буде пізно — токсин уб'є людину. Дифтерія, правець, ботулізм — найвідоміші хвороби такого типу", — написав Комаровський.
Читайте: "Правильна" ніч": Комаровський розкрив важливий момент у лікуванні дітей
Лікуються такі інфекції сироватками, які містять готові антитіла, що нейтралізують токсин. Їх, зазначає лікар, вводять одразу ж після встановлення діагнозу або навіть тільки за його підозри, оскільки цінною є кожна хвилина.
"Саме тому в усіх інфекційних лікарнях завжди є лікувальні сироватки. Якщо в країні погано із вакцинацією — потрібен потрійний запас сироваток від дифтерії й правця, а якщо в країні розігнали санепідстанції — потрійний запас сироватки від ботулізму", — підкреслив Комаровський.
Але, за його словами, в Україні цьому не надають значення. Оскільки держава нібито "вирішила жити за Дарвіном — тобто дотримуючись природного відбору".
"Тут потрібні запаси терпіння й мережа бюро ритуальних послуг", — акцентував лікар.
Він також вказав на те, що якщо взяти токсин, послабити його і ввести в організм, то той зі свого боку відреагує виробленням антитоксичних антитіл — саме так у людини формується захисний імунітет.
"Препарат, що містить анатоксин, — це і є вакцина. Коли вводять вакцину — це щеплення, або вакцинація. Чим менше вводять вакцин, тим більше треба сироваток", — підсумував Комаровський.
Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні вже в трьох областях зафіксовані випадки дифтерії. У Києві виявлений другий випадок захворювання. Серед хворих є як вакциновані люди, так і ні. Незважаючи на те, що про спалах інфекції попереджали раніше, сироватку від цього захворювання МОЗ так і не закупило.