Дифтерія в Україні: у МОЗ розставили крапки над "і"

17,6 т.
Дифтерія в Україні: у МОЗ розставили крапки над 'і'

Підозрілий випадок дифтерії в Луганській області не підтвердився.

Як повідомляє МОЗ, дифтерію не виявлено після проведення лабораторних досліджень у мікробіологічній референс-лабораторії Центру громадського здоров'я МОЗ України.

"У зв'язку з небезпекою хвороби та низьким рівнем охоплення щепленнями проти дифтерії в Україні, МОЗ рекомендує вакцинацію для дітей та ревакцинацію для дорослих", - сказано в повідомленні відомства.

Там також нагадують, що дифтерія - це гостре інфекційне захворювання, що передається переважно повітряно-крапельним шляхом і характеризується місцевим запаленням слизових оболонок ротоглотки та загальною інтоксикацією з ураженням серцево-судинної і нервової систем.

Відео дня

Під час хвороби набряк слизових оболонок і блокування дихальних шляхів псевдомембран часто призводять до смерті. Токсикоз, ураження серцево-судинної та нервової систем і вторинні інфекції також можуть мати летальний результат.

"Дифтерія - вакцинокерована інфекція. Це означає, що хворіють на неї тільки не вакциновані або неправильно вакциновані люди. Єдиний спосіб захиститися від дифтерії та запобігти розвиткові небезпечних ускладнень - вакцинація для дітей та ревакцинація для дорослих (кожні 10 років)", - додають в МОЗ.

"В Україні щеплення від дифтерії дітям можна зробити безкоштовно цільноклітинною вакциною проти коклюшу, дифтерії та правця АКДС, яка забезпечує найкращий захист. Також є безкоштовна вакцина для профілактики дифтерії та правця АДС і вакцина для профілактики дифтерії та правця зі зменшеним вмістом антигену АДС-М, яку застосовують для дорослих", - нагадує відомство.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", у місті Рубіжне Луганської області зафіксували та лабораторно підтвердили перший випадок захворювання на дифтерію в 2018 році.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки