Дифтерія в Україні: у МОЗ розставили крапки над "і"
Підозрілий випадок дифтерії в Луганській області не підтвердився.
Як повідомляє МОЗ, дифтерію не виявлено після проведення лабораторних досліджень у мікробіологічній референс-лабораторії Центру громадського здоров'я МОЗ України.
"У зв'язку з небезпекою хвороби та низьким рівнем охоплення щепленнями проти дифтерії в Україні, МОЗ рекомендує вакцинацію для дітей та ревакцинацію для дорослих", - сказано в повідомленні відомства.
Там також нагадують, що дифтерія - це гостре інфекційне захворювання, що передається переважно повітряно-крапельним шляхом і характеризується місцевим запаленням слизових оболонок ротоглотки та загальною інтоксикацією з ураженням серцево-судинної і нервової систем.
Читайте: Дифтерія в Україну прийде блискавично: лікар розповів про небезпечну епідемію
Під час хвороби набряк слизових оболонок і блокування дихальних шляхів псевдомембран часто призводять до смерті. Токсикоз, ураження серцево-судинної та нервової систем і вторинні інфекції також можуть мати летальний результат.
"Дифтерія - вакцинокерована інфекція. Це означає, що хворіють на неї тільки не вакциновані або неправильно вакциновані люди. Єдиний спосіб захиститися від дифтерії та запобігти розвиткові небезпечних ускладнень - вакцинація для дітей та ревакцинація для дорослих (кожні 10 років)", - додають в МОЗ.
"В Україні щеплення від дифтерії дітям можна зробити безкоштовно цільноклітинною вакциною проти коклюшу, дифтерії та правця АКДС, яка забезпечує найкращий захист. Також є безкоштовна вакцина для профілактики дифтерії та правця АДС і вакцина для профілактики дифтерії та правця зі зменшеним вмістом антигену АДС-М, яку застосовують для дорослих", - нагадує відомство.
Як раніше повідомляв "МедОбоз", у місті Рубіжне Луганської області зафіксували та лабораторно підтвердили перший випадок захворювання на дифтерію в 2018 році.