МоваЯзык

/ Хвороби і лікування

"Російська рулетка" для дітей: лікар назвала винних в київському спалаху кору

Щеплення проти кіру за п'ятдесят років довели свою ефективність, а спалах захворювання в цьому році викликаний істотними прогалинами з вакцинацією.

Про це в ефірі ObozTV заявила педіатр Ганна Горбань.

"У нас не епідемія, а спалах. Тобто, кількість людей ще не подолала той показник, коли оголошується епідемічний стан. Але спалах - це такий дуже грізний дзвіночок. І він йде посилом до тих людей, які дітей, не вакцинували. Потрібно, щоб терміново зрозуміли, що єдиним способом захиститися від важкого протікання, летальних випадків, інвалідизуючих наслідків є тільки вакцинація", - підкреслила вона.

За її словами, вакцинація від кіру є обов'язковою.

"Вона є в нашому графіку вакцинації. Вона робиться за планом в рік і шість. А взагалі можна грати в "російську рулетку", грати в природний відбір. Це те, що вибирають люди, які не вакцинуються. Тобто, вони віддають себе на волю Бога, не знаю кого. Але це захворювання, яке відноситься до таких, які можна попередити", - зазначила лікар.

При цьому Горбань вважає нісенітницею суперечки навколо вакцинації.

"Коли вся історія вакцинації від кіру показала, що ми фактично не мали хворих на цю хворобу", - констатувала лікар.

Також вона назвала і головні причини, які привели до спалаху захворюваності.

"Справа в тому, що у держави протягом кількох років не було вакцин, велася антивакційна пропаганда, батьки відмовлялися від щеплень", - додала педіатр.

Це в свою чергу було викликано якістю роз'яснювальної роботи та поставками препаратів, яким люди не довіряли.

"А в тих країнах, де роз'яснювальної роботи недостатньо, там на законодавчому рівні дітям, які не вакциновані, забороняється відвідування дитячих колективів. Тобто, держава регулює ці питання на законодавчому рівні", - підсумувала вона.

Як повідомляв "Обозреватель", в Києві з початку 2018 року зареєстровано 54 випадки захворювання на кір, з них 43 - серед дітей.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Читайте всі новини по темі "Спалах кору" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини