Ґаджети не допомагають худнути: Супрун розвінчала популярні міфи

6,5 т.
Ґаджети не допомагають худнути: Супрун розвінчала популярні міфи

Дослідники зі США розвінчали приблизно 400 міфів зі сфери медицини, якими досі керуються українські медики.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила в. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун. Вона зазначила, що було проаналізовано до трьох тисяч досліджень, опублікованих із 2003-го по 2017 рік у журналах JAMA і the Lancet, і з 2011-го по 2017-й в New England Journal of Medicine.

Кожне десяте показало, що дослідження суперечать поширеним практикам лікарів.

Супрун навела декілька прикладів.

Відео дня
  • Добавки омега зменшують ризик виникнення серцево-судинних хвороб.

Люди, які споживають багато жирної риби, дійсно мають більш низький ризик виникнення проблем із серцем. У той же час добавки омега-3 не зменшують ризик хвороб серця і смертності від них. Це, до речі, було одним із ключових медичних розчарувань 2018 року.

Хоча високі дози омега-3 зменшують рівень тригліцеридів крові – це актуально для пацієнтів із атеросклерозом. Омега-3 також можуть бути корисними в полегшенні симптомів ревматоїдного артриту. Все це неодмінно повинні взяти до уваги як лікарі, так і пацієнти, яким призначають баночки з жовтими капсулами.

  • Коли у дитини виявляють астму, батькам потрібно ретельно очистити житло від будь-яких подразників, які можуть спровокувати напад задишки.

Дослідження свідчить, що така чистота не дає результатів у боротьбі з астмою. Навпаки, ранній контакт дитини з різними антигенами захищає від розвитку цього захворювання. Найнижчий його показник – серед дітей, які виросли на фермі.

Наприклад, одне з досліджень показує, що боротьба зі шкідниками, зокрема мишами, не вплинула на частоту нападів астми.

  • Ґаджети, які рахують кроки і калорії, допомагають в схудненні.

Це не так. Тривалі дослідження показують, що люди, які худнули з ґаджетами і додатками, змогли втратити менше зайвої ваги, ніж ті, котрі використовували стандартні засоби.

  • Препарати на основі гінкго-білоба захищають від погіршення пам'яті або деменції.

Добавки, виготовлені з листя дерев гінкго, були поширені в медицині античного Китаю. Вони досі рекламуються як засоби для поліпшення пам'яті. Але велике федеральне дослідження в США показало, що добавка абсолютно неефективна для цього. Незважаючи на це, і нині її продажі досягають сотень мільйонів доларів тільки в США.

  • У разі пошкодження колінного меніска, дійсно, допомогти може тільки операція.

Насправді в разі пошкодження суглобового хряща не завжди потрібно робити операцію. У багатьох випадках може допомогти фізіотерапія.

Наприклад, у США 46 000 пацієнтів щорічно роблять операції, щоб відновити суглоб. Але дослідження показало, що пацієнти з пошкодженим меніском і помірним артритом – ті, які пів року займалися фізіотерапією, і ті, які зробили операцію – рівною мірою одужали. Так само доказова медицина свідчить, що більшість гриж дисків поперекового відділу хребта розсмоктуються самі, тобто не потребують хірургічного втручання.

Уляна Супрун

Як повідомляв OBOZREVATEL, Супрун розвінчала міфи про грудне вигодовування і розповіла, як потрібно харчуватися молодим мамам.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки