Вчені вперше протестували генетичну зброю: у чому суть

Вчені вперше протестували генетичну зброю: у чому суть

Дослідники з Університету Меріленда у США знайшли спосіб боротьби із переносниками малярії — вони генетично модифікували грибок, який вбиває малярійних комарів.

Вчені вперше тестували трансгенний метод боротьби з малярією не в лабораторних умовах. Результати дослідження були опубліковані у журналі Science.

Читайте: Придушують рак: вчені довели ефективність трьох рослин

У грибок Metarhizium pingshaense були внесені гени, які кодують іонні канали та гібридний гексатоксин-Hv1a. Токсин виділяють воронкові павуки, які живуть у Австралії.

Для випробування "покращеного" грибка була використана "москітна сфера" — спеціальний комплекс для імітації природного середовища проживання малярійних комарів (Anopheles coluzzii) у Буркіна-Фасо, Західна Африка (регіон із високою захворюваністю малярією).

За умов впливу гібридного білка комари вмирали у 1,6 рази швидше, ніж від дикої форми грибка M.pingshaense. За таких умов популяція комах гинула протягом 45 днів.

Як відомо, збудником малярії є одноклітинний паразит Plasmodium malaria. Жіночі особини комарів заражаються від інфікованих людей під час укусу — їм потрібна кров, щоб відкласти яйця. Паразити починають розмножуватися усередині комахи і при черговому укусі комара потрапляють у кров іншої людини.

Раніше Medoboz повідомляв: вчені виявили, що грибок, зростаючий на гусеницях, може бути ефективним засобом лікування остеоартриту.