Павукова отрута для лібідо і гусениці від болю: які комахи використовуються в медицині
Протягом багатьох століть людство використовувало комах в медицині, наприклад, для очищення ран і поліпшення кровотоку. У пошуках ефективних методів лікування вчені все частіше звертаються до комах, яких ми боїмося.
Дослідниками з Ноттінгемського університету було виявлено, що грибок, який росте на гусеницях, може бути ефективним засобом лікування остеоартриту, повідомляє Daily Mirror.
У грибі міститься кордіцепін – болезаспокійлива і протизапальна речовина, що має менше побічних ефектів, ніж існуючі ліки. Отримані результати в пілотному дослідженні можуть дати початок абсолютно новому типу знеболюючого, говорить доктор Корнелія де Мур.
Сьогодні комахи дуже широко використовуються в медицині. Так, був розроблений препарат (зіконотід) з отрути конусного равлика, він призначається пацієнтам, які не переносять такий препарат, як морфін. Конусний равлик використовує свою отруту, щоб паралізувати здобич.
Вчені з Університету Юстуса Лібіха помітили, що годування щурів з ожирінням борошняними черв'яками, призвело до значного зниження в крові тварин рівня холестерину, який є основною причиною серцевого нападу і інсульту.
Команда з Університету Мінас Жерайс в Бразилії вважає, що отрута небезпечного бразильського мандруючого павука (Phoneutria nigriventer) може допомогти в боротьбі з еректильною дисфункцією. Токсини, що виділяються цим павуком, підвищують рівень оксиду азоту в крові, який розширює кровоносні судини і покращує кровотік.
Дослідниками з Імперського коледжу Лондона розробляються нові інструменти для операції на головному мозку – зонди, які імітують яйцеклад деревної оси, з метою доставки ліків глибоко в мозок.
Цікаво, що у боротьбі зі смертельними бактеріями, які стійкі до антибіотиків, вчені Ноттінгемського університету виявили, що в тканині мозку тарганів містяться речовини, здатні вбивати більш 90% найнебезпечніших бактерій - метицилінрезистентний золотистий стафілокок (MRSA) і кишкова паличка (E. Coli).
Відомо, що бджолина отрута має знеболюючу властивість при артриті. Складові бджолиної отрути знижують запалення в суглобах і блокують больові сигнали в мозок.
Також вчені знайшли застосування рідини, яку жук-наривник випускає під час атаки. Це виявилося ефективним засобом проти бородавок (кантаридин). При нанесенні препарату на уражену шкіру, утворюється пухир, що відокремлює бородавку від шкіри.
Дослідження, проведене в Університеті Кхонкен в Таїланді, показало, що у щурів, які отримували регулярну дієту з молодих черв'яків шовкопрядів, показники пам'яті були краще і значно зменшилася ймовірність розвитку нейродегенеративних захворювань. Так, хворобі Альцгеймера можна запобігти шляхом зменшення окисного стресу в мозку, де багаті киснем молекули руйнують життєво важливі клітини мозку.
Потребує уваги і медичний клей – засіб, який широко використовується в наші дні, але щоб бути універсальним, він повинен міцно склеювати і у вологому середовищі. Вченими Гарвардського університету створено так званий біоклей, заснований на слизу, що виділяється темним слимаком. В ході випробувань вчені використовували біоклей, щоб закрити отвір в серці свині, що б'ється.