Коли закінчиться спалах кору: лікар розповіла про ситуацію в Україні

42,2 т.
Коли закінчиться спалах кору: лікар розповіла про ситуацію в Україні

Коли кількість людей із імунітетом досягне 98%, спалах кору зупиниться.

Про це виданню "МедОбоз" розповіла лікар-інфекціоніст Олена Луцька.

Відповідаючи на запитання про те, коли ж закінчиться спалах кору в Україні, від якої постраждало вже кілька тисяч українців, лікар повідомила, що тут є варіанти розвитку подій.

"Перший: хтось хворіє та отримує імунітет, а хтось у цей час вакцинується і теж отримує імунітет. В якийсь момент кількість людей з імунітетом досягає 98%, і спалах зупиняється. Другий: ніхто не поспішає робити щеплення, кількість хворих зростає, і спалах кору перетворюється на епідемію", - зазначає вона.

Відео дня

Інфекціоніст також пояснила, що тим, хто не хоче захворіти на кір, необхідно вакцинуватися.

"Це єдиний спосіб захиститися, оскільки шансів не захворіти при зустрічі з вірусом немає. У мережі активно обговорюються накази МОЗ, згідно з якими вакцинація від кору і екстрена профілактика показані тільки людям до 30 років. Вважається, що ті, хто старше, вже вакциновані. але це не завжди так. Якщо ви не впевнені, що отримали всі дози щеплення, а перевірити неможливо, то краще вакцинуватися. Третя доза вакцини не зашкодить", - говорить вона.

Проте Луцька також зазначає, що щеплені люди теж можуть хворіти. Вакцинація двома дозами вакцини захищає на 98-99%, однією на 93-95%. Це не 100%. Але якщо людина не щеплена, ймовірність захворіти при зустрічі з інфекцією дорівнює 100%, оскільки вірус дуже заразний.

"Як бачите, існує невелика ймовірність захворіти і в тому випадку, якщо ви зробили щеплення. Однак вона точно менша, ніж ці 100% сприйнятливості у нещеплених людей. Також існує поняття колективного імунітету. Коли в популяції щеплено 98%, інфекція поширюватися не буде. І тоді ті, хто потрапив у невелику кількість незахищених вакцинацією, і ті, хто мають протипоказання до щеплення, виявляються під його захистом", - говорить вона.

"Люди не вірять у те, що можуть захворіти. Але впевнені, що з ними трапляться страшні ускладнення через вакцинацію. Хоча насправді ускладнення від кору зустрічаються на порядки частіше, ніж від щеплень. Я не знаю, навіщо противники вакцинації дискредитують її, але знаю , яку ціну можна за це заплатити. це здоров'я, а то й життя. Тому моя сім'я щеплена", - додає лікар.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", на початку 2018 року українців налякав спалах кору в різних містах країни, яка вже забрала життя щонайменше п'ятеро осіб в Одесі. Ця ситуація викрила проблему з низьким рівнем вакцинації дітей в Україні і вказала, наскільки важливо заздалегідь вживати профілактичних заходів і убезпечити себе і своїх дітей від хвороб.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки