Комаровський розповів про зв'язок коронавірусу і хвороби Кавасакі

Комаровський розповів про зв'язок коронавірусу і хвороби Кавасакі

Пандемія коронавірусу в світі може стати причиною збільшення кількості дітей, хворих на синдром Кавасакі.

Таку думку висловив популярний український педіатр Євген Комаровський, описавши саме захворювання та його симптоми.

"Є така хвороба Кавасакі. Вона вражає здебільшого маленьких дітей, до 5 років. Це дуже серйозне захворювання, яке спричинює пошкодження судин, і найбільш принципово – це ураження коронарних артерій. Це дуже серйозно, може призводити до інвалідності, до необхідності оперативних втручань тощо", – наголосив Комаровський.

Відео дня
Комаровський розповів про зв'язок коронавірусу і хвороби Кавасакі

За його словами, симптомами Кавасакі є: стійка висока температура (понад 5 днів), крововиливи в склеру, потріскані губи, малиновий язик, лущення пальців рук і ніг, лімфоденіт.

Комаровський наголосив, що хвороба дуже серйозна і дуже важливо при ній вчасно потрапити в стаціонар. За його словами, досі ніхто не знає причини появи її у дітей, але є припущення, що нею може бути генетична схильність у поєднанні з вірусною хворобою.

Тобто в період пандемії коронавірусу в світі з'явилася тенденція до збільшення кількості дітей із хворобою Кавасакі. Водночас лікар закликав не панікувати, оскільки, незважаючи на всю серйозність недуги, вона лікується.

Як повідомляв OBOZREVATEL, також Євген Комаровський розповів про грудне вигодовування немовлят, коли мати заражена коронавірусом.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки