Коронавірус перетворює легені на "поле бою": як хвороба розвивається в тілі людини

Імунологиня розповіла, як розвивається коронавірус в організмі людини

При зараженні коронавірусом легені людини стають "полем бою" між вірусом і особливими клітинами – Т-хелперами.

Про це розповіла в інтерв'ю Фактам імунологиня, докторка медичних наук, професорка Віра Казмірчук. Вона зазначила, що при лікуванні COVID-19 потрібно враховувати багато імунологічних нюансів.

"Т-хелпери стають настільки активними, що виникає "хелперна агресія", при якій страждають не тільки легені, але й інші органи, а також судини. Хелперна агресія призводить, наприклад, до неконтрольованого фіброзу легеневої тканини – вона перетворюється в рубцеву. Щоб зупинити цей процес, ми вводимо імуноглобулін – антитіла починають розправлятися з вірусом", – розповіла лікарка.

Відео дня

За її словами, термін "цитокіновий шторм" (або "буря") часто трактують неправильно, вважаючи, що саме викид цитокінів призводить до летального результату.

"Це не так. Придушувати "шторм" за допомогою імунодепресантів ні в якому разі не можна. Це груба помилка з позиції клінічного імунолога. До речі, пригнічують імунітет антигістамінні препарати, димедрол, анальгін, аспірин. Під час хвороби їх краще не застосовувати. Є багато імунологічних нюансів, і їх треба враховувати лікарю, який веде не тільки важких пацієнтів із COVID-19, а й тих, у кого хвороба протікає у відносно легкій формі", – наголосила Казмірчук.

Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені пояснили, чому коронавірусна інфекція у заражених в Україні протікає легше, ніж в Італії та багатьох інших країнах.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки