Лікарка пояснила, чи можуть помилятися тести на COVID-19

Лікарка розповіла про тести на COVID-19

Людина, що отримав негативний результат ПЛР-тесту, може бути носієм вірусу, однак позитивний результат напевно свідчить про хворобу.

Про це ТСН розповіла лікарка-епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк. Деякі люди, отримавши позитивний результат на COVID-19, не мають жодних симптомів.

За словами медикині дуже важливо, який метод тестування використовували для визначення COVID-19.

"Якщо говоримо про швидкі тести, ми можемо мати велику похибку, будуть як хибнопозитивні тести, так і помилково негативні. На сьогоднішній день швидкі тести не використовуються для діагностики, вони можуть бути тільки методом скринінгу. А після них потрібно підтвердження методом ІФА або ПЛР", – пояснила лікарка.

Відео дня

За її словами в 25% випадків тестування методом ПЛР може бути хибнонегативним.

"Це означає, що 25% з обстежуваних, які отримали негативний результат, все одно можуть бути носіями вірусу. Це просто похибки самого методу. Це потрібно розуміти. Але, якщо ми отримуємо позитивний результат ПЛР, це майже 100% наявність вірусу. Виходить, що хибнонегативних тестів в ПЛР-методі більше, ніж хибнопозитивних. Тому, якщо ми отримуємо позитивний аналіз ПЛР, це на 99-100% означає, що ми хворі ", – резюмувала Сояк.

Як повідомляв OBOZREVATEL, міністерство охорони здоров'я України направило запит до Кабінету міністрів на виділення близько двох мільярдів гривень на новий метод тестування коронавірусної інфекції – експрес-тест на антиген COVID-19.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки