"Люди вмирають!" Медики назвали головну небезпеку антибіотиків

23,9 т.
'Люди вмирають!' Медики назвали головну небезпеку антибіотиків

Самолікування антибіотиками та їхній неправильний підбір можуть призвести до смерті пацієнта, оскільки у цей час він не отримує необхідних для одужання медикаментів. Наприклад, прийом антибіотиків під час грипу є зовсім марним, оскільки вони знищують бактерії, а не віруси.

Крім того, самовільне призначення прийому таких препаратів спричинює появу звикання, попередили на сторінці Міністерства охорони здоров'я України у Facebook.

"У результаті люди вмирають від пневмонії, туберкульозу та інших хвороб, викликаних бактеріями, тільки тому, що вони не реагують на антибіотики, які повинні їх знищити", — пояснили медики.

Читайте: В Україну йде свинячий грип: медики забили на сполох

Відео дня

Щоб зменшити ризики під час лікування вірусних і бактеріальних хвороб, лікарі радять дотримуватися декількох простих правил.

  • Не займайтеся самолікуванням, а приймайте антибіотики тільки за призначенням лікаря.

  • Не переривайте лікування. Проходьте повний курс антибіотиків, навіть якщо помітили поліпшення.

  • Ніколи не вживайте такі препарати після закінчення курсу.

  • Не діліться антибіотиками з друзями, колегами і родичами.

  • Намагайтеся попередити хвороби — мийте руки, не контактуйте з хворими і вакцинуйтеся.

Ілюстрація

Як писав OBOZREVATEL, в Україні занепокоїлися через почастішання випадків стійкості бактерій до антибіотиків. У МОЗ також пояснили, як убезпечити себе від такої тенденції.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки