На Закарпатті почали бити на сполох через швидке поширення кору

8,5 т.
На Закарпатті почали бити на сполох через швидке поширення кору

Небезпечне інфекційне захворювання кір швидко поширюється по Закарпатській області.

Про це повідомив голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль.

За його словами, станом на вечір п'ятниці, 19 січня, на Закарпатті зареєстровано 299 випадків кору і щодня продовжують реєструвати нові.

За інформацією чиновника, 78% хворих - це особи до 17 років.

"Головна причина хвороби в тому, що дітей свого часу не прищеплювали через відсутність вакцини. Найбільша біда, що область не отримує вакцину і далі. Протягом минулого року Міністерство охорони здоров'я дало нам менше третини від необхідної кількості вакцини, тому ми змушені були просити її, як гуманітарну допомогу, в Угорщини", - говорить Москаль.

Відео дня

Він також зазначає, що постійно звертається до МОЗ із проханнями виділити Закарпаттю вакцини, а на "звернення не приходять навіть відписки".

"І коли я бачу, як керівництво МОЗ каже по телебаченню, що всі регіони забезпечені вакцинами, то відповідально заявляю - це брехня. На Закарпатті вже два тижні немає ніякої вакцини від кору, а всі наші звернення до МОЗ ігноруються. Якщо, не дай Бог, в області почнуться летальні випадки, вся відповідальність за це ляже на недолуге керівництво Міністерства охорони здоров'я", - додає Москаль.

Чиновник також додав, що з 22 січня на карантин було закрито дитячі садки, школи та школи мистецтв. Карантин триватиме 2 тижні, до 5 лютого.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", на Закарпатті відчувається гострий брак вакцини проти кору.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки