Названо орган, захворювання якого підвищує ризик госпіталізації з COVID-19

  • Хронічна хвороба нирок підвищує ризик госпіталізації з коронавірусною інфекцією

  • Їх стан може погіршуватися через запальну реакцію на патоген

  • Сам вірус здатний пошкоджувати орган, завдяки високій експресії мембранного білка ACE2

Названо орган, захворювання якого підвищує ризик госпіталізації з COVID-19

Хронічна хвороба нирок є провідним фактором ризику госпіталізації з COVID-19.

Такий висновок був зроблений дослідницькою групою американської компанії Geisinger, пише MedicalХpress.

Аналіз медичних карт компанії в період з 7 березня по 19 травня 2020 року виявив 1604 людини, інфікованих коронавірусом. З них 354 особам була потрібна госпіталізація. Дані пацієнтів були вивчені на предмет зв'язку між конкретними клінічними станами (стан нирок, серцево-судинної, дихальної системи, обміну речовин) та госпіталізацією з COVID-19.

Відео дня

В цілому, хронічне захворювання нирок було найтісніше пов'язане з госпіталізацією хворих.

Вчені припускають, що фізіологічний стрес, викликаний надмірною запальною реакцією на коронавірус, може дестабілізувати органи, вже ослаблені хронічним захворюванням. Також сам вірус може безпосередньо ушкоджувати органи. Нирки і серце є органами з високою експресією мембранного білка ACE2, завдяки якому вірус SARS-CoV-2 потрапляє в клітини.

Раніше MedOboz писав, що відмінності в імунній системі і кращий стан кровоносних судин знижують ризик важкого перебігу COVID-19 у дітей.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки