Отруєння "Новачком": чи можна це вилікувати
Юлія та Сергій Скрипаль, яких ще місяць тому "поховали", назвавши отруєння "Новачком" невиліковним, стрімко йдуть на поправку. Так, Юлію вже виписали з лікарні, а її батько стрімко наближається до одужання. Чи дійсно це реально після отруєння хімічною зброєю?
Британія звинуватила Росію в застосуванні бойового нервово-паралітичної речовини в Солсбері, і в зв'язку з цим переконала своїх союзників вислати російських дипломатів, пише ВВС. Зі свого боку, лідер Росії Володимир Путін назвав подібні звинувачення маренням, додавши, що якщо б це дійсно було хімічною зброєю, люди загинули б на місці.
Але Скрипалі не загинули. Більш того, британські медики кажуть, що одужати після отруєння "Новачком" цілком можливо, якщо вчасно надати належну допомогу.
Читайте: Справа Скрипаля: з'явилися нові подробиці розслідування
Як рятували шпигуна?
За словами головного лікаря закладуі, де рятували постраждалих, Юлію та Сергія лікували в три етапи:
- стабілізували стан після втрати свідомості, підтримували дихання і кровообіг;
- медикаментозно замінювали в організмі вражений "Новачком" життєво важливий фермент, поки організм не почне виробляти його самостійно;
- виводили токсини з організму.
Читайте: За що Кремль отруїв Скрипаля: озвучена нова версія
Терапія в подробицях
Як відомо, передавачем нервових імпульсів в організмі працює ацетилхолін. Його активність блокується особливим ферментом, який і є головною ціллю нервнопаралітичних речовин.
При нестачі нейтралізуючого ферменту в нервово-м'язовому ланцюзі організму порушуються всі процеси, в тому числі, відбуваються судоми і блокування життєво важливих функцій - дихання і серцебиття.
Саме тому при виявленні людини без свідомості насамперед вводиться протисудомний препарат.
Читайте: Знесуть будинок, паб і ресторан: наслідки отруєння Скрипаля
Так було і зі Скрипалями. Після стабілізації їх стану, постраждалих підключили до систем життєзабезпечення і приступили до другого етапу - введення препаратів, що підтримують нормальну активність передачі нервових імпульсів.
Тепер же проводиться третій етап лікування - виведення залишків отрути з організму. Для цього необхідний прийом оксимів - ліків, які роз'єднують частки нервово-паралітичної речовини від ферменту.
Що в перспективі?
Медики поки не беруться робити прогнози щодо довгострокових наслідків отруєння "Новачком". Можливо, мова може йти про стійке порушення нервової системи, що виражається в уповільненому мисленні, а також порушенні рухової функції і дихання ".
Також читайте на "Обозревателе", де ховається Юлія Скрипаль.