МоваЯзык

/ Хвороби і лікування

Отруєння "Новачком": чи можна це вилікувати

Юлія та Сергій Скрипаль, яких ще місяць тому "поховали", назвавши отруєння "Новачком" невиліковним, стрімко йдуть на поправку. Так, Юлію вже виписали з лікарні, а її батько стрімко наближається до одужання. Чи дійсно це реально після отруєння хімічною зброєю?

Британія звинуватила Росію в застосуванні бойового нервово-паралітичної речовини в Солсбері, і в зв'язку з цим переконала своїх союзників вислати російських дипломатів, пише ВВС. Зі свого боку, лідер Росії Володимир Путін назвав подібні звинувачення маренням, додавши, що якщо б це дійсно було хімічною зброєю, люди загинули б на місці.

Але Скрипалі не загинули. Більш того, британські медики кажуть, що одужати після отруєння "Новачком" цілком можливо, якщо вчасно надати належну допомогу.

Як рятували шпигуна?

За словами головного лікаря закладуі, де рятували постраждалих, Юлію та Сергія лікували в три етапи:

- стабілізували стан після втрати свідомості, підтримували дихання і кровообіг;

- медикаментозно замінювали в організмі вражений "Новачком" життєво важливий фермент, поки організм не почне виробляти його самостійно;

- виводили токсини з організму.

Терапія в подробицях

Як відомо, передавачем нервових імпульсів в організмі працює ацетилхолін. Його активність блокується особливим ферментом, який і є головною ціллю нервнопаралітичних речовин.

При нестачі нейтралізуючого ферменту в нервово-м'язовому ланцюзі організму порушуються всі процеси, в тому числі, відбуваються судоми і блокування життєво важливих функцій - дихання і серцебиття.

Саме тому при виявленні людини без свідомості насамперед вводиться протисудомний препарат.

Так було і зі Скрипалями. Після стабілізації їх стану, постраждалих підключили до систем життєзабезпечення і приступили до другого етапу - введення препаратів, що підтримують нормальну активність передачі нервових імпульсів.

Тепер же проводиться третій етап лікування - виведення залишків отрути з організму. Для цього необхідний прийом оксимів - ліків, які роз'єднують частки нервово-паралітичної речовини від ферменту.

Що в перспективі?

Медики поки не беруться робити прогнози щодо довгострокових наслідків отруєння "Новачком". Можливо, мова може йти про стійке порушення нервової системи, що виражається в уповільненому мисленні, а також порушенні рухової функції і дихання ".

Також читайте на "Обозревателе", де ховається Юлія Скрипаль.

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram

Читайте всі новини по темі "Отруєння Скрипаля" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини