МоваЯзык

/ Хвороби і лікування

Попереду планети всієї: Україна очолила світовий рейтинг зі смертельної хвороби

Україна за підсумками 2018 року очолила десятку країн, де захворюваність на кір зросла найбільше у порівнянні з 2017 роком.

Як повідомляє ЮНІСЕФ, у минулому році в Україні було зареєстровано 30338 нових випадків захворювання на кір, пише "Інтерфакс-Україна".

На другому місці, за даними ЮНІСЕФ, — Філіппіни (13192 нових випадків). У десятку країн-лідерів із захворюваності на кір увійшли також Бразилія (10262 нових випадків), Ємен (6641), Венесуела (4916), Сербія (4355), Мадагаскар (4307), Судан (3496), Таїланд (2758), Франція (2269 ).

"Кількість нових випадків кору у світі стрімко зростає до загрозливого рівня. Найгірша ситуація в 10 країнах, де зафіксовано понад 74% нових випадків інфікування, а також кількох інших країнах, які раніше були оголошені вільними від кору", — зазначає ЮНІСЕФ.

За її даними, 98 країн світу повідомили, що у 2018 році кількість зафіксованих випадків кору у них було більшою, ніж у 2017 році.

Україна очолила світовий рейтинг зі смертельної хвороби

"Це свідчить про анулювання прогресу подолання цього захворювання, якому дуже легко запобігти, але яке може бути смертельно небезпечним", — зазначають в ЮНІСЕФ.

За словами виконавчого директора ЮНІСЕФ Генрієтти Х. Фор, ці випадки захворювання не виникли в одну мить.

"Серйозні спалахи, які ми бачимо сьогодні, почалися ще у 2018 році. Отже, якщо ми не будемо нічого робити сьогодні, це матиме катастрофічні наслідки для дітей завтра", — сказала вона.

Україна очолила світовий рейтинг зі смертельної хвороби

У ЮНІСЕФ зазначають, що в Україні Дитячий фонд ООН підтримує посилені заходи з імунізації по всій країні і працює, щоб підвищити довіру до вакцинації. Зокрема ЮНІСЕФ підтримує уряд країни для подолання нинішнього спалаху, що з 2017 року забрав 30 життів.

З лютого 2019 року Міністерство охорони здоров'я України за підтримки ЮНІСЕФ проводить кампанію з вакцинації у школах і медичних установах Львівської області, де у 2018 році було зафіксовано 18 тис. випадків захворювання, невакцинованими були 50 тис. дітей.

"Львівська область — найбільш уражений спалахом регіон, де через негативне ставлення до щеплень і відсутність вакцин у минулому рівень вакцинації був низьким", — зазначає ЮНІСЕФ.

При цьому в організації зазначають, що погана інфраструктура охорони здоров'я, порушення громадського порядку, низька поінформованість громадян, самозаспокоєння і в окремих випадках недовіра до вакцинації призвели до цих спалахів як у розвинених, так і у країнах, що розвиваються.

"ЮНІСЕФ закликає усвідомити: вакцини — безпечні та ефективні. Вони рятують життя дітей. Під час спалахів необхідно робити щеплення дітям у віці від шести місяців до п'яти років, а також посилити програми імунізації", — зазначено у повідомленні.

Довідка: кір — дуже заразне захворювання, більш заразливе, ніж Ебола, туберкульоз чи грип. Вірус може жити у приміщенні протягом двох годин після того, як інфікована людина залишила його. Вірус поширюється повітряно-крапельним шляхом і пошкоджує дихальні шляхи. Кір може бути смертельно небезпечним для дітей, які недоїдають або дітей, які ще занадто маленькі, щоб вакцинуватися. Специфічного лікування від кору не існує, тому саме вакцинація є єдиним способом захистити дітей.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше у Європі був зафіксований найбільший спалах кору за останні 10 років. Найгірша ситуація в Україні, яка очолила антирейтинг за кількістю хворих.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Місце
Теги
5
Коментарі
3
10
Смішно
2
Цікаво
10
Сумно
1
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини