Попереду планети всієї: Україна очолила світовий рейтинг зі смертельної хвороби

Україна за підсумками 2018 року очолила десятку країн, де захворюваність на кір зросла найбільше у порівнянні з 2017 роком.
Як повідомляє ЮНІСЕФ, у минулому році в Україні було зареєстровано 30338 нових випадків захворювання на кір, пише "Інтерфакс-Україна".
На другому місці, за даними ЮНІСЕФ, — Філіппіни (13192 нових випадків). У десятку країн-лідерів із захворюваності на кір увійшли також Бразилія (10262 нових випадків), Ємен (6641), Венесуела (4916), Сербія (4355), Мадагаскар (4307), Судан (3496), Таїланд (2758), Франція (2269 ).
"Кількість нових випадків кору у світі стрімко зростає до загрозливого рівня. Найгірша ситуація в 10 країнах, де зафіксовано понад 74% нових випадків інфікування, а також кількох інших країнах, які раніше були оголошені вільними від кору", — зазначає ЮНІСЕФ.
За її даними, 98 країн світу повідомили, що у 2018 році кількість зафіксованих випадків кору у них було більшою, ніж у 2017 році.
Читайте: Среди заболевших корью в Запорожской области часть людей была не привита по религиозным убеждениям
"Це свідчить про анулювання прогресу подолання цього захворювання, якому дуже легко запобігти, але яке може бути смертельно небезпечним", — зазначають в ЮНІСЕФ.
За словами виконавчого директора ЮНІСЕФ Генрієтти Х. Фор, ці випадки захворювання не виникли в одну мить.
"Серйозні спалахи, які ми бачимо сьогодні, почалися ще у 2018 році. Отже, якщо ми не будемо нічого робити сьогодні, це матиме катастрофічні наслідки для дітей завтра", — сказала вона.
У ЮНІСЕФ зазначають, що в Україні Дитячий фонд ООН підтримує посилені заходи з імунізації по всій країні і працює, щоб підвищити довіру до вакцинації. Зокрема ЮНІСЕФ підтримує уряд країни для подолання нинішнього спалаху, що з 2017 року забрав 30 життів.
З лютого 2019 року Міністерство охорони здоров'я України за підтримки ЮНІСЕФ проводить кампанію з вакцинації у школах і медичних установах Львівської області, де у 2018 році було зафіксовано 18 тис. випадків захворювання, невакцинованими були 50 тис. дітей.
Читайте: На Рівненщині дітям без щеплень від кору заборонили ходити до школи
"Львівська область — найбільш уражений спалахом регіон, де через негативне ставлення до щеплень і відсутність вакцин у минулому рівень вакцинації був низьким", — зазначає ЮНІСЕФ.
При цьому в організації зазначають, що погана інфраструктура охорони здоров'я, порушення громадського порядку, низька поінформованість громадян, самозаспокоєння і в окремих випадках недовіра до вакцинації призвели до цих спалахів як у розвинених, так і у країнах, що розвиваються.
"ЮНІСЕФ закликає усвідомити: вакцини — безпечні та ефективні. Вони рятують життя дітей. Під час спалахів необхідно робити щеплення дітям у віці від шести місяців до п'яти років, а також посилити програми імунізації", — зазначено у повідомленні.
Читайте: ''Імпотенти!'' МОЗ звинуватили в епідемії кору в Україні
Довідка: кір — дуже заразне захворювання, більш заразливе, ніж Ебола, туберкульоз чи грип. Вірус може жити у приміщенні протягом двох годин після того, як інфікована людина залишила його. Вірус поширюється повітряно-крапельним шляхом і пошкоджує дихальні шляхи. Кір може бути смертельно небезпечним для дітей, які недоїдають або дітей, які ще занадто маленькі, щоб вакцинуватися. Специфічного лікування від кору не існує, тому саме вакцинація є єдиним способом захистити дітей.
Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше у Європі був зафіксований найбільший спалах кору за останні 10 років. Найгірша ситуація в Україні, яка очолила антирейтинг за кількістю хворих.