Секрет старіння розкритий: вчені зробили важливе відкриття

19,4 т.
Секрет старіння розкритий: вчені зробили важливе відкриття

Дослідники натрапили на молекулярний шлях, який контролює тривалість життя і здоров'я у черв'яків і ссавців.

Як повідомляє The Daily Mail, вчені виявили білок, який подовжує життя і підсилює здоров'я у черв'яків.

Крім того, миші, у яких було виявлено аналогічний білок, продемонстрували затримку в старінні судин.

Дослідження показало серйозні досягнення у розумінні старіння і пов'язаних з віком розладів, таких як серцеві захворювання і деменція.

"Ми виявили, що штучно збільшуючи або зменшуючи рівні сімейства білків, званих трансплантоподобними транскрипційними факторами (KLF), ми можемо фактично змусити цих маленьких черв'яків (Caenorhabditis elegans) жити довше або менше", - сказав перший автор дослідження і доктор медичних наук Нельсон Се.

Відео дня

"Оскільки це ж сімейство білків існує і у ссавців, то наші дані показують, що KLF також надають аналогічну дію на старіння і у ссавців", - додає він.

Дослідники виявили, що рівні KLF знижуються з віком, і що стійкі рівні KLF можуть запобігати віковим втратам функцій кровоносних судин.

Коли дослідники провели подальші аналізи, вони виявили, що білки KLF працюють, контролюючи аутофагію - процес рециркуляції, який клітини використовують для очищення "уламків", білки, які неправильно скупчилися або нормальні молекулярні побічні продукти, які накопичуються у старості.

На думку дослідників, втрата цього механізму контролю якості є відмінною ознакою старіння. "У процесі старіння клітин, їхня здатність виконувати ці функції знижується", - пишуть автори в своєму дослідженні.

"Це, ймовірно, призводить до нестійкого накопичення токсичних білкових агрегатів, які в кінцевому підсумку створюють перешкоди для виживання клітин", - додають вони.

Дійсно, черви без KLF-білків не можуть підтримувати процес аутофагії і вмирають рано.

На думку дослідників, наступним кроком експерименту буде вивчення точних механізмів, що лежать в основі того, як аутофагія у клітинах, підкладках кровоносних судин, сприяє поліпшенню функції кровоносних судин.

"У міру того як наше населення старіє, нам потрібно зрозуміти, що відбувається з нашим серцем та артеріями, оскільки ми покладаємося на те, щоб вони прекрасно функціонували все пізніше і пізніше в нашому житті", - сказав Се.

"Наші результати висвітлюють те, що може статися під час старіння, і забезпечують основу для розробки заходів втручання, які уповільнюють ці процеси", - додає він.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", Всесвітня організація охорони здоров'я офіційно переглянула вікові норми.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки