Спалах дифтерії в Україні: МОЗ виступив із заявою

77,3 т.
Спалах дифтерії в Україні: МОЗ виступив із заявою

Міністерство охорони здоров'я закликало українців зробити щеплення проти дифтерії.

Як повідомила пресслужба Кабміну, у 2019 році в Україні зафіксовані 20 випадків дифтерії.

Найбільший спалах небезпечної недуги трапився в Закарпатській області – п'ятеро хворих, в Хмельницькій, Луганській, Тернопільській – по одному епізоді, в Києві – два випадки. Ще 10 осіб у Закарпатській області є носіями інфекції.

На початок жовтня 2019 року в Україні доступні 1 млн 800 тис. доз вакцини АКДП, 141 тис. доз АДП (не містить коклюшного компонента) і 4 млн 900 тис. доз АДП-м. За інформацією МОЗ, цього достатньо, щоб забезпечити щепленнями всіх громадян, які потребують планової імунізації.

Відео дня
Щеплення від дифтерії
Зоряна Скалецька

Для лікування інфекції використовується сироватка й антибактеріальна терапія. Україна отримала гуманітарну допомогу від ВООЗ – 200 флаконів сироватки. Зараз використано 13 доз у Закарпатській області та Києві, залишилося приблизно 180 – вони розподілені між областями.

Міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька заявила, що наразі тільки 60% дітей отримали щеплення проти дифтерії та всього 50% дорослих.

"Вакцини є – вимагайте у свого сімейного лікаря, педіатра або терапевта", – закликала вона.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у Києві виявлено другий випадок захворювання на дифтерію. Серед хворих є як нещеплені, так і щеплені особи.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки