Спалах кору в Україні: назване найнебезпечніше джерело поширення інфекції

46,3 т.
Спалах кору в Україні: назване найнебезпечніше джерело поширення інфекції

Людина, яка не була вакцинована або отримала неповну дозу вакцини проти кору, схильна до ризику зараження цим вірусом і може стати джерелом його поширення.

Про це повідомляють у Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ), яку цитує УНІАН.

У ВООЗ стурбовані, що випадки захворювань були виявлені у всіх областях України та в Києві. У 2017 році від цього захворювання померли п'ятеро людей. Усього на кір перехворіло близько трьох тисяч чоловік.

"В Україні у 2017 році вакцинацію пройшли, принаймні, вдвічі більше дітей, ніж з 2016 року", - заявила представник ВООЗ у Києві Марті Еверард.

Відео дня

"Але кожна дитина або дорослий, які не були вакциновані або отримали неповну дозу вакцини, схильні до ризику зараження на кір й можуть стати джерелом його поширення. Наша спільна робота з реалізації обіцянок ліквідувати кір є більш актуальною, ніж будь-коли, і її необхідно продовжувати", - сказав представник Європейського регіонального бюро ВООЗ Робб Батлер.

Медики попереджають, що кір поширюється і в інших країнах регіону. Нещодавно спалахи цього захворювання були виявлені в Греції, Італії та Румунії. Експерти ВООЗ спільно зі своїми партнерами тісно співпрацюють з органами охорони здоров'я постраждалих країн у справі захисту населення від кору та інших інфекційних захворювань, які можна попередити за допомогою вакцини.

У 2016 році в Європейському регіоні було зареєстровано менше шести тисяч випадків кору, а 33 країни досягли повної його ліквідації. Проте, великі спалахи кору в деяких країнах у 2017 році повернули цю позитивну тенденцію назад. У зв'язку з цим у ВООЗ закликали активізувати зусилля з вакцинації дітей у всіх країнах регіону.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", в Україні зафіксували ще одну смерть від небезпечного інфекційного захворювання - кору.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки