Люди самі винні: у МОЗ назвали головну проблему зі спалахом кору

14,2 т.

Спалах кору в Україні показав, що багато людей нехтували планової вакцинацією. Зараз спостерігається нестача вакцин, яка пов'язана зі складністю її закупівель і сплеском попиту.

Про це в ефірі ObozTV заявив радник міністра охорони здоров'я України Олександр Ябчанка.

"Що відбувається із закупівлями? Це так звана стратегічна закупівля. Потрібно розуміти, що є дефіцит вакцин на світовому ринку. Вакцини замовляються наперед на кілька років і замовляються вони з розрахунків на планову вакцинацію. Абсолютно неможливо передбачити, коли виникне спалах захворювання і, очевидно, не можна замовити ту кількість вакцин, яка буде потрібна. Відповідно ми пожинаємо плоди безвідповідальності до самих себе, інформації тощо", - зазначив він.

Відео дня

За його словами, МОЗ мав у своєму розпорядженні достатню кількість вакцин для планової вакцинації.

"Станом на минулий тиждень, у нас було більше 500 тисяч доз. Цього більш ніж достатньо в контексті планової вакцинації", - підкреслив експерт.

При цьому причиною виникнення подібної проблеми Ябчанка вважає ставлення людей до свого здоров'я і різні антивакцинаційні кампанії.

"Йдеться про те, що у нас, на жаль, в країні ставлення до планової вакцинації м'яко кажучи не обов'язкове. Основна причина того, що у нас зараз склалася така ситуація полягає в тому, що планово не були провакциновані люди, в зв'язку з тим, що не вакцинувались свідомо, купували відповідні довідки. На жаль, маємо спалах кору з летальними випадками і тоді люди переосмислили обов'язковість вакцинації, і побігли вакцинуватися", - додав радник міністра.

Як повідомляв "Обозреватель", раніше глава Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль заявив, що в регіоні відзначається гостра нестача вакцини проти кору.

Нагадаємо, протягом перших двох тижнів нового, 2018 року, в Україні на кір захворіли 1285 осіб - 856 дітей і 429 дорослих.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки