МоваЯзык

/ Хвороби і лікування

У Києві спалах кашлюку: лікар розповів про захворювання

У столичній гімназії номер 318 Солом'янського району зафіксували два випадки захворювання на кашлюк.

Про це виданню "МедОбоз" повідомив виконувач обов'язків директора державної установи "Київський міський лабораторний центр Міністерства освіти України" Сергій Чумак.

"У нас зафіксовано два випадки кашлюку. Вони підтверджені лабораторно. Не у нас, а в приватній лабораторії. Перший випадок був зафіксований 11 грудня - захворів третьокласник. Другий випадок стався 12 грудня і захворіла дитина з восьмого класу", - говорить він.

За словами Чумака, в Києві спостерігається підвищений рівень захворюваності на кашлюк. Він зазначає, що порівняно з аналогічним періодом минулого року, коклюш діагностували на 25% частіше. "У 95% випадків хворі - це діти до 17 років", - говорить він.

Згідно з наказом українського міністерства охорони здоров'я, діти до 10 років спостерігаються і бактеріологічно обстежуються з метою виявлення ознак захворювання. "Ці дітки спостерігаються, оскільки інкубаційний період становить 14 днів", - говорить він.

Кашлюк

За словами лікаря-експерта Віктора Литвиненка, безпосередньо після контакту з бацилоносієм коклюшу починається інкубаційний період, який триває без будь-яких симптомів початку захворювання.

Після закінчення цього терміну у дитини з'являється невелике покашлювання, яке посилюється з кожним днем. На тлі кашлю підвищується температура тіла. До кінця 2-го тижня кашель стає довший, важчий, набуває нападоподібний характер.

Під час нападу обличчя червоніє, на очах виступають сльози. Від постійної напруги, викликаної кашлем, можливі крововиливи в білкову оболонку очей. Напад кашлю закінчується глибоким свистячим вдихом, відходженням в'язкого мокротиння і нерідко блювотою.

Підвищення температури під час коклюшу може свідчити про ускладнення у вигляді запалення легенів. Коклюш важко піддається лікуванню антибіотиками. Призначають лише симптоматичне лікування, спрямоване на усунення нападів кашлю, призначаються і заспокійливі засоби. Дитину рекомендується годувати часто і маленькими порціями, краще після нападу кашлю або блювоти.

Виникнення коклюшу до 18 місяців особливо серйозне для дитини. У цьому віці напади кашлю, що тривають до 2-3 хв, можуть привести до зупинки дихання.

Протикоклюшні щеплення зазвичай проводяться починаючи з 3-4-місячного віку - АКДС (адсорбована коклюшно-дифтерійно-правцевим вакцина).

Після контакту з хворим на кашлюк до появи нападів кашлю призначення гамма-глобуліну може запобігти захворюванню або, щонайменше, послабити його прояви. Карантин, як правило, триває 30 днів від початку захворювання.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", у Києві спалах коклюшу: лікар розповів про захворювання.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Читайте всі новини по темі "Жити здорово" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини