У кожного п'ятого пацієнта з COVID-19 знаходять розлад психіки – дослідження

  • Дослідники проаналізували більше 62 тисяч випадків хворих на COVID-19

  • що проблеми, які найчастіше трапляються – це тривога, депресія та безсоння.

  • Вчені припустили, що COVID-19 може впливати на мозок

COVID-19 впливає на психіку

Кожен п'ятий пацієнт із COVID-19 протягом трьох місяців стикається з розладами психіки.

Про це повідомило Sky News. Відповідне дослідження провели вчені Оксфордського університету та Оксфордського центру біомедичних досліджень здоров'я.

Дослідники проаналізували понад 62 тисячі випадків хворих на COVID-19. Вони з'ясували, що проблеми, які найчастіше трапляються – це тривога, депресія та безсоння.

Доктор Макс Таке, який проводив ці дослідження, зазначив, що наявність психічного розладу варто додати до факторів ризику COVID-19.

Відео дня

Для тих, у кого в анамнезі вже було психічне захворювання, зараження коронавірусом підвищило ймовірність рецидиву або отримання іншого психіатричного діагнозу.

Видання навело приклад 26-річної Олівії Вілсон, яка на власному досвіді відчула тривалий вплив вірусу на психічне здоров'я. Вона розповіла, що до того, як заразилася COVID-19 у березні, була "у доброму стані", і її психічне здоров'я "не було чимось незвичайним".

Коли вона заразилася вірусом у Квінсі, у неї розвинулися симптоми, що ослабляють здоров'я. Виникли проблеми з диханням, і дівчина не могла ходити протягом місяця, але вона сказала, що лікувалася вдома.

З того часу її тривога "різко зросла", і вона вперше відчула напад паніки.

"Я боюся, що куди б я не пішла, я заражуся вірусом або передам його будь-кому через незнання", – розповіла Олівія.

Хоча формально дівчині не ставили діагноз психічного захворювання, зараз вона описала себе як "дуже параноїдальну" з нападами безсоння на "тиждень або два", за якими слідували періоди, коли "я тільки сплю".

"Це схоже на смерть, що насувається і нависла над моєю головою, що в якийсь момент я можу повернутися туди, де була", – зізналася дівчина.

Лікар Таке сказав, що неясно, яку роль відіграють непрямі фактори, такі як необхідність самоізоляції протягом декількох тижнів.

Він припустив, що COVID-19 може впливати на мозок – або безпосередньо, як деякі віруси, або через розширення кровоносних судин, коли в організмі виникає запальна реакція.

"Можливо те, що ми спостерігаємо, безпосередньо не пов'язане зі зміною в мозку, а ймовірніше зі зміною психології людини", – додав Таке.

Як повідомляв OBOZREVATEL, генеральний секретар Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебрейесус заявив, що пандемія коронавірусу згубно вплинула на психічне здоров'я мільйонів людей. За його словами, це пов'язано з тривогою і страхом, викликаними пандемією.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки