МоваЯзык

/ Хвороби і лікування

У країні СНД операції для хворих на рак зробили безкоштовними

У Вірменії операції громадянам, які хворіють на рак, зробили безкоштовними. Їхню вартість зобов'язується повністю покрити держава.

Про нововведення 23 січня оголосив міністр охорони здоров'я країни Арсен Торосян, повідомляє "Радіо Свобода".

"Раніше держава виплачувала лише невелику частину суми, призначеної для оплати операції. Вирішено збільшити розмір оплати хірургічного лікування злоякісних пухлин шляхом впровадження методу співоплати. Відтепер громадянам не доведеться платити за онкологічні операції в медичних установах, що працюють за держзамовленням", — зазначив вірменський чиновник.

Торосян додав, що так уряд Вірменії намагається зняти з громадян хоча б частину витрат на лікування важкої недуги.

Операція

Операція. Джерело: Pixabay

Pixabay

"У цьому році у нас є близько 700 млн драмів (близько $1,4 млн. — Ред.) на онкологічні послуги, і ми маємо вирішити, на що витратити ці 700 мільйонів. У результаті обговорень ми дійшли висновку, що повинні спробувати полегшити тягар громадян", — пояснив глава МОЗ Вірменії.

Він уточнив, що раніше Вірменія оплачувала дуже невелику кількість онкологічних операцій, тому називати цю систему "гарантованою державою медичною допомогою" було нелогічно.

Як повідомляв OBOZREVATEL, кількість нових випадків захворювання на рак у 2018 році у світі зросте до 18 мільйонів. За прогнозами, у 2040 році цей показник може вирости до 30 мільйонів. На різні форми раку хворіє близько мільйона українців, понад 130 тис. нових випадків реєструються щороку.

В цілому онкологічні захворювання є другою з основних причин смерті. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, найпоширенішими видами раку є рак легенів, рак молочної залози, рак товстої і прямої кишки, рак передміхурової залози (простати), рак шкіри і рак шлунка.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

Тема
Місце
0
Коментарі
0
0
Смішно
8
Цікаво
2
Сумно
0
Треш

Блоги медицини