МоваЯзык

/ Грип та застуда

Україну атакував грип-убивця: лікар дала важливі поради

В Україну прийшов небезпечний грип, який уже забрав життя двох людей. Заслужений лікар України, лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська розповіла, як захиститися від хвороби.

"У всіх груп А грип був підтверджений швидкими тестами, клінічна картина відповідала діагнозу. Всі з групи ризику — цукровий діабет, один був вперше виявлений. У всіх пізнє звернення — після п'ятого дня хвороби. Хворі постійно прибувають", — написала вона у Facebook.

Аналізуючи історії хворих, Голубовська звернула увагу на важливі моменти, пов'язані з веденням грипу в період зростання захворюваності, а саме:

1. Пам'ятайте, що грип може з легкого стати важким у будь-який момент й у будь-якого хворого, але особливо — у груп ризику, тому їх краще спостерігати в динаміці.

2. Очікувані групи ризику в цьому році, крім добре відомих (цукровий діабет, надмірна вага і т. д.), діти до 2-х років і дорослі старші 65 років.

3. Для верифікації діагнозу, вирішення питання про специфічну терапію можна користуватися швидкими тестами як на первинному рівні, так і в клініці. Однак негативний результат цього дослідження не є винятком діагнозу.

Україну атакував грип-убивця: лікар дала важливі поради

"АіФ"

4. Раннє призначення противірусних препаратів знижує ризик не тільки ускладнень, але й частоту госпіталізацій. Раннє — це перша доба. З цього випливає наступний висновок — пацієнтам, особливо з груп ризику, необхідно звертатися за допомогою у перший день хвороби.

5. З противірусних препаратів у нас у країні доступний поки озельтамівір, ніякі інші лікарські засоби з противірусною активністю не повинні замінювати його застосування. Резистентність до цього препарату дуже низька.

6. Озельтамівір зовсім не обов'язково всім підряд призначати, але групами ризику — обов'язково.

7. До Ремантадину більшість штамів вірусу грипу стійкі, тому його недоцільно застосовувати ні для лікування грипу, ні для профілактики.

Лікар зазначила, що основне найтяжче ускладнення сьогоднішнього грипу — важкі позагоспітальні вторинні пневмонії.

"Вакцинуватися ще можна і потрібно, але вакцинальний статус не повинен впливати на діагноз, з огляду на той факт, що щеплення повністю не запобігає захворюванню. Ведення таких хворих, особливо з груп ризику, має відповідати загальним рекомендаціям", — додала вона.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше у Харківській області грип став причиною смерті 9-річної дівчинки — вона померла дорогою в лікарню в автомобілі швидкої допомоги.

Не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

0
Коментарі
26
2
Смішно
4
Цікаво
45
Сумно
1
Треш

Блоги медицини