В Італії зафіксували масовий спалах кору

15,4 т.
В Італії зафіксували масовий спалах кору

В італійському місті Барі було зафіксовано вісім випадків захворювання на кір, із яких п'ять уже підтвердилися у місцевій лабораторії. Крім того, ще один дев'ятий випадок лікарі також імовірно відносять до виниклого спалаху небезпечної інфекції.

Попередньо, ланцюжок заражень почався із 10-річної дівчинки, яку госпіталізували із зазначеним діагнозом. Крім того, заради безпеки лікарі ізолювали і її молодшу сестру, оскільки в 11-місячної дівчинки також є високий ризик заразитися на кір, адже з огляду на її вік вона ще не вакцинована, пише "R.it".

Разом із тим, медики зазначають, що не всі виявлені випадки можуть бути пов'язані між собою. Для з'ясування того, як і чому виник спалах кору, медичні служби Барі зайнялися внутрішніми аудитами медустанов, а міністр охорони здоров'я Італії Джулія Грілло оголосила про новий план ліквідації кору та вродженої краснухи, який вже існує, але не оновлювався із 2011 року. Після того, як експерти затвердять план дій щодо боротьби і профілактики небезпечної хвороби, він буде поширений серед лікарень. Зокрема, в Міністерстві охорони здоров'я мають намір внести в нові рекомендації пункт про обов'язкову вакцинацію від кору, починаючи з 13 місяців дитини.

Відео дня
Кір

Також стало відомо, що інфікування торкнулося двох дорослих жінок — одна з них перебувала в палаті лікарні, де був виявлений спалах хвороби, а друга працює охоронцем в одному з відділень закладу. Обидві вони перебуватимуть під наглядом лікарів протягом 12 годин в ізольованій кімнаті.

Поки медики не можуть остаточно сказати, чи почалася низка інфікування із 10-річної дівчинки, яку доставили до них. Однак якщо виявиться, що це так, то підтвердиться і їхні припущення про те, що дитину або взагалі не ізолювали, або зробили це не так, як належить.

У зв'язку з множинними випадками захворювання на кір, місцева влада Барі закликала населення вакцинувати дітей для захисту громадського здоров'я. Крім того, лікар Роберто Буріоні підкреслив, що ізоляція хворих на кір не допоможе уникнути поширення епідемії, оскільки єдиним ефективним способом є отримання щеплень.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше лікар Євген Комаровський наполіг на необхідності вакцинації дітей від кору в Україні, поставивши за приклад те, як з цією недугою борються в Ізраїлі. Він зазначив, що після того, як від неї там вперше за 15 років померла 1,5-річна дівчинка, навіть духовні лідери ультрарелігійних громад закликали всіх до вакцинації. Крім того, вони поклали відповідальність за виконання вказаної вимоги на батьків дітей, а деякі рабини заборонили невакцинованим відвідувати синагоги. Також Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю зобов'язало усіх медиків пройти вакцинацію, а ті, хто відмовилися, будуть усунені зі своїх посад і переведені на ті, де їм не доведеться мати справу з пацієнтами.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки