Вперше з 2017 року: в Україні зафіксували спалах ще однієї небезпечної хвороби

14,0 т.
щеплення

У Волинській області зафіксували перший підтверджений випадок вакциноасоційованого паралітичного поліомієліту у дворічної дитини.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства охорони здоров'я на сторінці у Facebook. З'ясувалося, що батьки дитини навмисне відмовилися від щеплень.

Водночас в Україні останні випадки хвороби фіксували у 2015 та 2017 роках. Заразитися поліомієлітом можуть як дорослі, так і малі, проте більше ризиків у нещеплених дітей до 7 років.

Читайте: Спалах небезпечної хвороби в Україні: як уберегтися і хто в групі ризику

Відео дня

МОЗ підкреслив, що єдиний шлях убезпечити себе і своїх дітей від наслідків цієї хвороби – це імунізація, оскільки специфічного лікування не існує.

"Вакцинувати від поліомієліту потрібно з народження малюка. Щеплення обов'язково має проводитися комплексно, не пропускаючи жодного, для збільшення резистентності організму до хвороби", – йдеться в повідомленні.

Найнижчими показники імунізації, як розповіли в міністерстві, залишаються в Харківській, Одеській, Дніпропетровській, Волинській, Закарпатській та Івано-Франківській областях.

Вперше з 2017 року: в Україні зафіксували спалах ще однієї небезпечної хвороби

Джерелом хвороби може стати людина, яка хворіє або переносить вірус безсимптомно. Шляхами передачі вважаються фекально-оральний (брудні руки, вода, заражена їжа, екскременти) та повітряно-краплинний.

Симптоми поліомієліту

Зазначимо, що переважно хвороба спершу протікає непомітно, що погіршує шанси на одужання, потім з'являються ознаки різного характеру, що залежить від форми вірусу.

Інкубаційний період хвороби становить 2-35 діб, частіше – 7-14.

Як писав OBOZREVATEL, нещодавно в ліцеї №303 Києва на Позняках у 9-річного хлопчика виявили дифтерію, спалах якої зафіксовано в Україні останніми днями.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки