"Вакцини не вистачить": медики забили на сполох через кір в Україні

10,5 т.
'Вакцини не вистачить': медики забили на сполох через кір в Україні

Українцям може не вистачити вакцин проти кору.

Про це заявив почесний представник інституту громадського здоров'я Святослав Протас, сказано в сюжеті "ObozTV".

За його словами, на початку спалаху говорилося про достатню кількість вакцини. Але з підвищенням попиту все-таки виникає проблема з достатньою кількістю необхідної вакцини. "Вакцини не вистачить щоб забезпечити потрібне охоплення щеплень, яке повинно становити не менше 95%", - говорить він.

Відео дня

За словами лікаря-імунолога Наталії Винник, вакцини дійсно може не вистачити. "За останні чотири роки в країні спостерігалися проблеми із забезпеченням вакцинами. Як за кількістю, так і за її постійною наявністю. Були затримки. Ви знаєте, що навіть закупівлі вакцин на 2015 рік прийшли в кінці 2016. Деякі за 2016 прийшли тільки у 2017, за 2017 поставки будуть тільки у 2018. І це не 100% потреби, яку дають регіони", - говорить вона.

Вона також зазначає, що доступність вакцинації стала нереальною. "Це дуже складно буде відновити", - додає вона.

"Я боюся, що вакцин не вистачить дітям, які не були вакциновані", - говорить вона.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", на Закарпатті відчувається гострий брак вакцини проти кору.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки