Вчені дізналися, як можна заразитися хворобою Альцгеймера

17,4 т.
Вчені дізналися, як можна заразитися хворобою Альцгеймера

Канадські вчені виявили свідоцтва того, що хвороба Альцгеймера може передаватися від людини до людини.

Як пише КМ, своє дослідження вони опублікували в журналі Molecular Psychiatry.

Проводячи дослідження на лабораторних тваринах, вчені з університету Британської Колумбії у Ванкувері виявили, що "збудником" хвороби Альцгеймера можуть бути поодинокі частинки бета-амілоїду, вільно плаваючі в крові.

"Коли ми з'єднали кровоносні системи двох мишей, цей білок зумів проникнути в мозок здорової тварини і запустити процес дегенерації нервової тканини", - йдеться у статті.

Відео дня

Зазначається, що "переливання крові" здоровим гризунам від хворих хворобою Альцгеймера призвело до швидкого розвитку захворювання у перших. Частинки бета-амілоїду швидко проникли в мозок і запустили в його клітинах процес накопичення аналогічних білкових частинок, що призвело до масової загибелі клітин у центрі пам'яті і розвитку типових проблем, які відчувають люди і тварини при придбанні цієї хвороби.

Вчені говорять, що якщо це відкриття підтвердиться ще низкою експериментів, тоді медики повинні особливо ретельно підходити до перевірки зразків крові на наявність бета-амілоїдних молекул при її зборі і переливанні. Дослідження також дозволяє говорити про те, що очищення крові і периферійних органів від цього білка може допомогти уповільнити розвиток хвороби або навіть зупинити її.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", вчені давно встановили, що вегетаріанська дієта з низьким вмістом жиру є кращим способом зниження рівня холестерину. Вони також назвали десять продуктів харчування, які допоможуть швидко розблокувати артерії природним шляхом.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки