Від чуми до сибірки: в Україні можуть прокинутися найнебезпечніші захворювання

Від чуми до сибірки: в Україні можуть прокинутися найнебезпечніші захворювання

Світу загрожують небезпечні захворювання: сибірська виразка, чума, віспа і жовта лихоманка, які можуть прокинутися будь-якої миті.

Їхні екземпляри зберігаються в лабораторіях по всьому світу, а заповідники збудників є і в Україні. Бацили можуть мутувати і навіть втекти з таємних лабораторій, передає ТСН. (Щоб подивитися відео, проскрольте до кінця екрану)

На Одещину два роки тому повернулася сибірка. В області нарахували 430 потенційно небезпечних об'єктів, де тварини можуть підчепити захворювання, а загалом по Україні – понад 3,5 тисячі. Хвороба може навіть прорости з травою, яку з'їсть худоба.

Відео дня

"Ця спора – вона дуже міцна, покрита спеціальною оболонкою. 110 градусів і потрібно десь 40-50 хвилин, щоб убити цю спору", – розповіли фахівці.

Що стосується чуми, вона не така живуча, як сибірська виразка, запевняє лікар-інфекціоніст Юрій Жигарєв. Однак бактерії продовжують мутувати і проявляють стійкість до антибіотиків.

"Простими словами, бактерія просто вчиться випльовувати те, що їй не подобається, і вона таким чином може випльовувати один антибіотик, і те ж саме вона може робити із супер новим антибіотиком", – пояснила мікробіологиня Олена Лівінська.

Воскреснути може і таке захворювання, як віспа.

"Я знаю, що зберігається банк вакцин і збудників у Росії та в Америці", – розповів старший науковий працівник Української військової медичної академії Валентин Нарожнов.

У лабораторіях можуть виготовляти біологічну зброю з патогенних організмів.

"Ці штами були вироблені не для того, щоб вбивати старих і маленьких, а репродуктивний вік – від 17 і до 50 років", – розповів учений.

Як повідомляв OBOZREVATEL, станом на ранок 19 лютого вперше з початку епідемії коронавірусу в Китаї кількість виписаних за день із лікарень (1824) перевищило кількість нових випадків (1751).

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки