Гроші вирішують все? Показові фото з інституту Амосова в Києві

88,8 т.
Гроші вирішують все? Показові фото з інституту Амосова в Києві

В поле зору моєї інспекції цього разу потрапила лікарня, де лікують серце: Національний Інститут серцево-судинної хірургії ім М.М. Амосова АМН України.

Традиційно заходжу в аптеку купити бахіли і маску. Слідом забігає розхристана молода жінка. В її руках - картонка від якогось препарату, вся списана призначеннями лікаря.

Читайте: Що коїться в київській лікарні на Червоному Хуторі: фоторепортаж

Вона нервово підбігає до віконечка і починає перераховувати те, що їй потрібно. Розгублена фармацевт тільки знизує плечима, мовляв, ні того, ні іншого немає.

Відео дня

"Дівчата, я прошу вас, дізнайтеся з аптечної мережі. У мене людина в реанімації, це не жарти ж!" - каже вона.

"Я розумію, жінко. Але цих препаратів немає. Ви не перша їх запитуєте", - каже їй провізор.

"Але як же? А лікарі знають, що цих препаратів немає?!" - ще більше розпалюється вона.

"Знають ..." - відповідає продавець.

"Так як же? Знають і призначають? Що ж це за знущання? Зрозумійте, в реанімації людина. Як же немає? Куди мені тепер бігти? Що робити?!" - запитує вона, ніби фармацевт може зглянутися і видати їй з-під поли заповітну коробочку.

Всі знають, хто такий професор Амосов і всі знають, що якщо є проблеми із серцем, то краще місце, де зможуть допомогти - це центр Амосова.

При цьому відгуки про центр варіюються від "дуже добре" до "жах". Але тут дійсно рятують життя людей. І без потрібних ліків, судячи з усього.

Читайте: Що коїться в київській лікарні швидкої допомоги: фоторепортаж

Заходжу на територію і відразу ж потрапляю в лікарню. Бачу будку з охоронцем і турнікет. Роблю спробу увійти: на моє щастя охоронець зайнятий телефоном, а турнікет відкрито. Чистий хол, квіти, такий затишок... Радянський, але все ж.

Звичайна палата в інституті Амосова

В реанімацію потрапити не можна: сюди не пускають навіть родичів. Знову бачу ту жінку з аптеки, з нею розмовляє жінка в халаті. Спокійним голосом переконує її, що все буде добре. Та трохи заспокоюється.

Ходжу по поверхах. Чисто, тихо. Все, звичайно, старе, радянське, але ще, на диво, не розвалене.

Добираюся до четвертого поверху і бачу робочих, мішки, пісок. Звертаю увагу на красиві скляні двері. Вони ведуть у "відділення мрії". Білі двері і білі шкіряні меблі. З-за рогу видніється гарний ресепшн. Ще й ремонтні роботи йдуть - клініка явно розширюється.

Нова клініка в інституті Амосова
Нова клініка в інституті Амосова

Google каже, що це перша приватна кардіохірургічна клініка, яка працює на базі інституту. Дзвоню. Приємна дівчина називає мені ціну прийому і стаціонару. Розумію, що у нас навіть пенсії такі далеко не у більшості.

Тобто якщо ви хочете людських умов з триразовим харчуванням і наявністю потрібних медикаментів, то за це потрібно буде заплатити. І заплатити чимало.

Що сказати... контраст дивовижний. Вийшовши з ліфта, ви, якщо у вас є гроші, потрапляеєте в медичний оазис. Двері до нього помітні відразу. Все сяє білизною і чистотою.

А якщо немає грошей, точніше не так багато, то потрапляєте в "улюблений совок".

Машина на території лікарняного комплексу
Ще одна установа

Йду з лікарні зі змішаними почуттями. З одного боку, хочеться бачити її ось такою, як той шматочок на четвертому поверсі. З іншого боку, як бути простим людям, які не зможуть заплатити ані за прийом, ані за стаціонар ... І ходитимуть повз цих красивих прозорих дверей і заглядатимуть всередину, як діти вісімдесятих дивилися на яскраві закордонні гумки.

Ремонт в Інституті Амосова

В цілому, лікарня інституту виглядає цілком пристойно. Нормальні туалети, нормальні світлі палати. Привітний і, мабуть, співчуваючий персонал.

Іду в поліклініку.

Чула, що там буде, про що написати допитливому ревізору. Заодно, думаю, подивлюся там же на стаціонар. Але... У стаціонар вхід тільки за перепустками. Все закрито. Ніяк не потрапити.

У коридорі поліклініки помічаю яскраві сині стільці. Вау, думаю. Нарешті немає цих дермантіновий крісел з дірками і плямами. Проходжу далі по коридору. Змінюються золотисті сучасні таблички одна за одною: гінеколог, терапевт, кардіолог. Відвідувачі в бахилах.

Поліклініка

Заходжу в туалет. І вся радість за сині стільці зникає. "Нутрощі" медустанови б'ють реальністю розмаху.

Бруд, моторошна ганчірка, забруднений речі, відбита плитка. Вся моя стримана радість від відвідин лікарні і першого враження випаровується.

Поліклініка
Туалет в поліклініці
Вікно в туалеті

Поки в Україні працюватиме цей принцип "на відчепися", ми так і будемо витріщатися через скляні двері на щось гарне, розташоване за ними. Не можна прикріплювати красиві таблички і ставити нові стільці для численних комісій і перевірок, але при цьому продовжувати ходити в такі моторошні туалети. Все потрібно міняти. Зсередини. Починати з самого маленького і незначного, а потім переходити до змін побільше.

І ті хороші фахівці, які у нас є, повинні працювати в ЛЮДСЬКИХ умовах.

Будьте здорові!

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки