МоваЯзык

/ Блоги - Хвороби і лікування

Вітамін D та наш імунітет

32.8т
Читати матеріал російською

Про вітаміні D під час пандемії тільки німий не говорить, він з "антиковідної" трійці найпопулярніший. Але як зрозуміти, потрібно його приймати чи ні, а якщо так, то скільки.

Оптимальний рівень вітаміну D в організмі становить 75–150 нмоль/л. Свіжі наукові публікації підтверджують його здатність знижувати ризик інфікування коронавірусом, важкого перебігу і летального результату.

Аналіз даних в одній зі статей показав, що у 80% пацієнтів з важкою формою COVID-19 спостерігався дефіцит вітаміну D.

Чи є якісь рекомендації щодо його прийому? Так, наприклад, в Англії в профілактичних цілях рекомендована доза становить 400МЕ. Однак багато фахівців, вважають її недостатньою і наполягають на дозі в 10 разів більше.

Люди старшого віку через зайву вагу та нестачі або дефіциту вітаміну D є найбільш вразливою групою населення перед коронавірусом. Дози 400МЕ може не вистачати для нормальної роботи імунітету.

Згідно з даними європейського регулятора продуктів харчування, дітям до року можна приймати не більше 1000ME в день, від 1 року до 10 років – не більш 2000ME, дорослим – до 4000МЕ. Більш високі дози – тільки під наглядом лікаря.

Яка роль вітаміну D в організмі? Якщо його рівень знижений, то зростає ризик розвитку інфекційних, алергічних і аутоімунних захворювань. Є думка, що для профілактики ковіду вітамін D малоефективний, а ось для запобігання ускладнень – дуже важливий.

Як вітамін D пов'язаний з імунною системою: прискорює дозрівання макрофагів, знижує синтез прозапальних цитокінів, сприяє утворенню антимікробних пептидів. Він бере участь як в клітинному, так і в гуморальному імунітеті.

Визначити рівень вітаміну D можна, здавши кров на аналіз. Від отриманого результату буде залежати, треба приймати вітамін чи ні. Але це все вирішується з лікарем, ніякої самодіяльності.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.

0
Коментарі
0
0
Смішно
2
Цікаво
0
Сумно
1
Треш

Блоги медицини