МоваЯзык

/ Хвороби і лікування

Врятує від діабету і Альцгеймера: вчені зробили сенсаційне відкриття

Вчені з університету Британської Колумбії вперше виростили кровоносні судини людини зі стовбурових клітин у чашці Петрі.

Крім того, вони з'ясували, що їх можна вирощувати всередині істот інших видів. Про це йдеться в результатах досліджень.

Як пояснив глава команди дослідників Джозеф Пеннінгер, кровоносна система пов'язана з кожним органом у людському організмі. Тому створення судин може відкрити можливість лікування багатьох серцево-судинних захворювань.

Після того, як вчені виростили судини в чашці Петрі, вони пересадили їх живим мишам. Незабаром клітини перетворилися в діючі кровоносні судини. Це означає, що їх можна буде вирощувати в інших видах.

Врятує від діабету і Альцгеймера: вчені зробили сенсаційне відкриття

IMBA

Дослідники також помістили судини в середовище, що імітує діабет. Вони почали поводитися так само, як і у людей з діабетом.

Зазвичай судини у діабетиків з часом забиваються і перешкоджають ефективній доставці кисню та інших поживних речовин до органів. Зрештою це може привести до серйозних проблем, включаючи ниркову недостатність, інсульти і серцеві напади.

Тепер вчені збираються випробувати вирощені судини на людських тканинах. У майбутньому це може дозволити уникнути смерті від таких хвороб як діабет і хвороба Альцгеймера.

Як повідомляв OBOZREVATEL, українців попередили про небезпечну хворобу, яка не лікується і викликає рак.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

0
Коментарі
0
0
Смішно
22
Цікаво
0
Сумно
1
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини