Як кинути курити: генетики знайшли головну трудність

Як кинути курити: генетики знайшли головну трудність

На нікотинову залежність і синдром відміни може впливати генетичний механізм.

Як пише "РІА Новини", до такого висновку дійшли вчені з Мічиганського університету, результати дослідження публікує Medical Хpress.

Як об'єкт дослідження були обрані круглі черв'яки Caenorhabditis elegans. Вчені спочатку формували у них нікотинову залежність, а потім позбавляли черв'яків цієї речовини і вивчали їхню реакцію. Дослідникам вдалося виокремити низку генів і мікроРНК, відповідальних за збільшення вироблення білків нікотинових рецепторів, які відіграють ключову роль у формуванні залежності.

Черви продемонстрували поведінкову реакцію, яка зазвичай спостерігається у ссавців, тому, на думку авторів дослідження, результати можуть бути використані для подальшого вивчення людської залежності.

Зазначається, що раніше наукове співтовариство відкидало ідею про те, що на нікотинову залежність можу впливати генетичні механізми. Автори дослідження сподіваються, що нові дані призведуть до кращого розуміння цієї проблеми.

Раніше вчені встановили, що можливою причиною розвитку раку при тривалому палінні сигарет є те, що компоненти тютюнового диму змінюють роботу білкової "упаковки" ДНК, що робить гени вразливими для накопичення мутацій.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", 40% смертей чоловіків і 22% жінок працездатного віку (від 20 до 64 років) є наслідком вживання алкоголю.