Лікарі з'ясували, від чого помирає кожен другий українець

27,8 т.
Лікарі з'ясували, від чого помирає кожен другий українець

40% смертей чоловіків і 22% жінок працездатного віку (від 20 до 64 років) є наслідком вживання алкоголю.

Як повідомили УНІАН у Міністерстві охорони здоров'я України, про це свідчать дослідження в галузі психічного здоров'я, проведені експертами Світового банку.

Міжнародні експерти досліджували проблематику психічного здоров'я в Україні та доступ до лікування найпоширеніших психічних розладів на прикладі Львівської, Полтавської та Запорізької областей.

В Україні дуже гостро стоїть проблема розладів, викликаних надмірним вживанням алкоголю. Фахівці підрахували, що 40% смертей чоловіків працездатного віку і 22% жінок у віці від 20 до 64 років є наслідком вживання алкоголю.

Відео дня

Найчастіше причиною смерті, пов'язаної з психічними розладами та вживанням алкоголю, є суїцид. Україна сьогодні входить у десятку країн із найвищими показниками суїциду. Варто наголосити, що психічні розлади мають великий вплив і на фізичне здоров'я людей.

Так, важка депресія викликає ішемічну хворобу серця, посттравматичний стресовий розлад підвищує рівень смертності від ішемічної хвороби, пухлин, умисних і випадкових травм.

Вживання алкоголю часто є причиною туберкульозу, респіраторних інфекцій, множинного раку, серцево-судинних захворювань і хвороб системи кровообігу, цирозу печінки, панкреатиту, епілепсії, цукрового діабету, травм і міжособистісного насильства.

За оцінками Міжнародного медичного корпусу, близько 75% українців зараз не мають доступу до кваліфікованої допомоги в сфері психічного здоров'я. В Україні велика кількість психіатрів, але не вистачає психологів, психотерапевтів і соціальних працівників.

Державні університети не завжди можуть забезпечити належну якісну підготовку кадрів, а приватні заклади пропонують дороге навчання психотерапевтів, яке іноді не керується науково обгрунтованими підходами до лікування.

За відсутності системи ліцензування та сертифікації фахівців і навчальних центрів, фахівці і пацієнти змушені робити свій вибір наосліп. Громадяни часто стикаються з психологічними бар'єрами: сором, брак довіри до системи, недостатня кількість інформації та обізнаності, висока вартість лікування, страх перед можливістю поширення інформації про свою проблему, негативний досвід попередньої допомоги, географічна віддаленість.

Експерти зазначають, що зараз психічні захворювання - одна з найбільших невидимих ​​проблем у світі. До 2030 року депресія стане третьою найбільш поширеною хворобою в країнах із низьким доходом і другою - із середнім. Але кожен долар, інвестований у лікування загальних психічних розладів в Україні, принесе 2 долари у відновлення людської продуктивності, тобто це інвестування в економіку країни.

Всесвітній банк представив результати оцінки "Психічне здоров'я на перехідному етапі: Результати оцінки і рекомендації для інтеграції охорони психічного здоров'я в систему первинної медико-санітарної допомоги та громадські платформи надання послуг", які проводилися спільно Міжнародним медичним корпусом, Світовим банком і Швейцарським бюро співпраці.

Дослідження фокусувалася на найпоширеніших психічних розладах: депресія, тривожні стани, посттравматичний стресовий розлад і розлади, пов'язані з вживанням алкоголю.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", люди, які страждають від депресії, можуть відчувати не тільки психологічні проблеми, а й фізичні.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки