Як не захворіти на коронавірус: лікарка назвала методи профілактики

72,9 т.
Як не захворіти на коронавірус: лікарка назвала методи профілактики

Українці можуть значно зменшити ризик заразитися коронавірусом, якщо будуть дотримуватися низки профілактичних заходів.

Як не заразитися COVID-19, розповіла в ефірі ObozTV сімейна лікарка Віта Олещенко.

Лікарка дала українцям чимало рекомендацій:

 • Більшість часу ви зараз проводите вдома. Провітрюйте кімнату кожних 5 годин, на 15 хвилин відчиняйте вікно, але при цьому в кімнаті не залишайтеся, бо можете застудитися.

 • Робіть вологе прибирання щодня. Після того, як повернулися з вулиці, обов'язково мийте руки з милом по лікоть і вмивайтеся. Особливо це стосується чоловіків, які носять вуса або бороди.

Відео дня
 • Обробляйте дезінфікуючими розчинами ключі і ручки дверей, яких ви торкалися, коли повернулися з вулиці, якщо ви до цього не були одягнені в гумові рукавички або не скористалися носовою хусткою.

 • Якщо у вас вдома перебуває людина, яка самоізолювалася за станом здоров'я або з підозрою на інфікування - носіть маску, це дуже важливо.

 • Людина підносить до обличчя мобільний телефон десятки разів на день. Гаджет може переносити інфекцію. Рекомендується обробляти телефон, користуватися гарнітурою або вмикати гучний зв'язок, коли з кимось балакаєте.

 • Коли ви ходите вулицею, у вас немає симптомів і ви не кашляєте - не носіть маску. Але обов'язково вдягайте її в супермаркетах і аптеках. Також рекомендується надягати рукавички - гумові або одноразові, щоб не торкатися свого обличчя.

 • Носіть окуляри, вони захищають, якщо вам хтось почне кашляти в обличчя. Дещо не долетить до ваших очей і не потрапить в організм.

 • Дівчатам і деяким хлопцям рекомендується зав'язувати волосся в хвіст або в "гульку", або ховати під шапку. Волосся є переносником дуже багатьох захворювань.

 • Якщо ви кашляєте на вулиці, кашляйте в маску або в лікоть.

 • Зверніть увагу на очі. Якщо ви маєте синдром сухого ока, ваші очі запалені, ви носите лінзи, ви дуже довго і часто сидите за комп'ютером, працюєте і ваші очі в дискомфорті - закрапуйте їх штучними сльозами або тому подібним. Слизова ока - це захисний бар'єр. Якщо вона буде пошкоджена, таким чином вірус може потрапляти в організм.

 • Мийте ніс часто і ретельно. Для цього рекомендується звичайний фізрозчин натрій хлориду 0,9%. Капайте його в ніс, після цього вишмаркуйтесь.

 • Якщо у вас нестача вітаміну D3, приймайте його, тому що він впливає на імунну систему.

 • Якщо ви ще не вакциновані від грипу, рекомендується вакцинуватися. Плюс вакцинуйтеся від пневмокока. Якщо ваш організм буде навчений боротися з пневмококом та грипом, він з легкістю впорається з тією інфекцією, до якої немає вакцини.

Як не захворіти на коронавірус: методи профілактики

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше сімейна лікарка Віта Олещенко розповіла, що повинні робити люди, які відчули у себе симптоми коронавірусу.

Також вона назвала два методи діагностики коронавірусу.

Підсумки дня з Вадимом Колодійчуком дивіться по буднях о 21:00 на ObozTV.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки