Закон про трансплантацію: чи готові українці віддати свої органи

14,4 т.
Закон про трансплантацію: чи готові українці віддати свої органи

У четвер, 17 травня, Верховна Рада України ухвалила історичне рішення - проголосувала за узаконення трансплантації органів після смерті донора за умови, якщо він за життя дав згоду на це.

Таким чином, голоси 255 народних депутатів стали першим кроком до порятунку життів тисяч українців. "Обозреватель" вирішив дізнатися, як читачі поставилися до ухвалення революційного законопроекту і чи залишилися у кого-небудь з них побоювання, пов'язані з імовірністю розквіту "чорної" трансплантології.

Згідно з підсумками проведеного опитування, 42% респондентів готові пожертвувати свої органи після смерті, якщо це допоможе врятувати чиєсь життя.

Відео дня

Разом з тим, 26% людей побоюються нового закону, оскільки не вірять в те, що він буде працювати прозоро.

Читайте: Трансплантація органів: Богомолець пояснила, хто не може бути донором

Ще 20% висловилися позитивно про посмертне вилучення органів, оскільки не виключають, що і їм самим може знадобитися така допомога від когось.

10% опитаних готові стати донором тільки в тому випадку, якщо їх родичі отримають за це певну винагороду.

Як бачимо, прихильників нового закону все ж більше, ніж противників. І це не може не тішити, адже в цивілізованих країнах по всьому світу - це звичайна практика. Там люди з радістю готові допомогти врятувати чуже життя в разі, якщо їхнє власне вже не вдасться. До того ж, багато хто сприймає такий жест доброї волі як справжнє життя після смерті.

Читайте: Трансплантація в Україні: коли почнеться і що з цінами

Безумовно, найкраще, щоб закон залишався просто документом на папері, і ні у кого не виникало необхідності відчувати його дію на собі. Але все ж його наявність - це додаткова підстраховка країни від зайвих смертей її громадян через безвихідь.

Трансплантація органів в Україні

Як повідомляв OBOZREVATEL, ухвалення нового закону про трансплантацію органів в Україні викликало бурхливе обговорення в мережі. Українці переконані, що це покладе початок революційним змінам, які допоможуть рятувати життя тяжкохворих людей.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки