МоваЯзык

/ Ендокринологія

Гормональний збій: медики розповіли, як розпізнати і подолати дисбаланс

Однією з основних проблем здоров'я, яка викликає появу різних захворювань у багатьох жінок, на сьогодні є гормональний дисбаланс.

Його можна визначити за різними симптомами, пише Newsyou.info.

Збільшення щитовидної залози - це метаболічне гормональне захворювання. Щитовидна залоза виробляє надмірну кількість гормонів в організмі, що може привести до серйозних проблем.

Гіпотиреоз: у цьому випадку відбувається недостатнє вироблення гормонів, що призводить до набору ваги, а іноді і до появи зоба. Це характерний наріст, який розташований на шиї.

Дисбаланс естрогенів: іноді жінки страждають від дисбалансу або збільшення рівня естрогенів. Це може привести до появи міоми матки, а також кісти в грудях.

Надлишок кортизолу, гормону стресу. Повсякденні зобов'язання, тривога, нерви - все це призводить до надмірної виробленні кортизолу в організмі, викликаючи серйозні гормональні захворювання.

Причини збоїв

Було доведено, що гормональний збій найчастіше викликаний стресом. Напружений спосіб життя, нездоровий раціон харчування, недосипання - основні фактори, які беруть участь у дисбалансі.

Нерегулярна овуляція - одна з основних причин дисбалансу естрогену і прогестерону у жінок.

Гормональний збій може бути також викликаний прийомом медикаментів, які використовуються для лікування захворювань. Це особливо той випадок, коли препарат приймається жінками для корекції менструального циклу і при лікуванні від безпліддя.

У багатьох жінок гормональний збій проявляється під час прийому оральних контрацептивних препаратів.

Гормональний збій також часто відбувається через дієт і надмірного фізичного навантаження.

Ознаки гормональних порушень

Раптовий і ненормальний набір ваги - ознака гормонального збою. Крім іншого, збій може супроводжуватися нерегулярним менструальним циклом, фіброзно-кістозною мастопатією, фібромою, ендометріоз, зниженням сексуального потягу, інфекцією сечових шляхів, різким випаданням волосся.

Серед симптомів - запалення в черевній порожнині, хворобливі менструальні коліки, згустки крові під час місячних виділень, біль внизу живота або в яєчниках.

Одним із поширених і значних симптомів гормонального збою є безпліддя. Тривога, депресія, головний біль і втому теж належать до симптомів гормонального збою. Незважаючи на те, що ці симптоми не є рідкістю, багато жінок не пов'язують їх із гормональним збоєм.

Ще один симптом - надмірний ріст волосся на обличчі. До гормонального дисбалансу може призвести синдром полікістозу яєчників.

Щоб уникнути проблем, споживайте антиоксиданти, такі як апельсиновий, лимонний, чорничний сік і інші.

Збільште споживання вітаміну А, В (зокрема фолієвої кислоти) і вітаміну D.

Збільште дозу кальцію, магнію, хрому, селену, цинку, йоду і жирних кислот омега-3.

Вживайте масло льону.

Намагайтеся вести здоровий спосіб життя, виконуйте вправи, керуйте стресом, не проводьте багато часу перед комп'ютером або телевізором. Більше гуляйте на свіжому повітрі і приймайте сонячні ванни.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", форма пупка може розповісти деякі факти про наше здоров'я і особистість.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

0
Коментарі
0
0
Смішно
5
Цікаво
0
Сумно
2
Треш

Блоги медицини