Лікування діабету по програмі медичних гарантій

Лікування діабету по програмі медичних гарантій

За Програмою медичних гарантій у 2023 році 186 993 пацієнтів отримали інсулін безоплатно, 1466 пацієнтів – тест-смужки для вимірювання рівня глюкози в крові

Діабет – це стан, одним із наслідків якого є високий рівень глюкози в крові. Своєчасне виявлення та контроль за діабетом запобігає розвитку ускладнень та допомагає зберегти якість життя.

Програма медичних гарантій покриває всі необхідні послуги для профілактики та лікування цього захворювання. Для пацієнта вони безоплатні. Йдеться про консультації, лабораторні та інструментальні дослідження, госпіталізації тощо.

Відео дня

Зокрема, люди з діабетом можуть отримувати інсуліни та препарати при діабеті ІІ типу безоплатно або з незначною доплатою. Також у цьому році для пацієнтів з діабетом І типу до програми реімбурсації додатно тест-смужки для вимірювання рівня глюкози в крові. Вартість препаратів та медвиробів відшкодовує НСЗУ напряму аптекам.

Важлива складова терапії для пацієнтів з цукровим діабетом – регулярний прийом ліків та безперебійний доступ до них. Розповідаємо, як українці з діабетом можуть отримувати необхідні препарати.

Ліки для пацієнтів з діабетом

Для пацієнтів з цукровим діабетом, що приймають таблетовану терапію до програми реімбурсації "Доступні ліки" включено 53 торгові назви лікарських засобів для лікування діабету 2 типу, з них 23 – безоплатні, 30 – з доплатою.

Отримати рецепт на ці ліки можна у свого сімейного лікаря.

Також до програми реімбурсації входять 4 торгові назви десмопресину, який призначають при нецукровому діабеті. Всі ліки для лікування нецукрового діабету можна отримати безоплатно.

Ліки при нецукровому діабеті призначає лікар-ендокринолог. Лікар створить план лікування з інформацією про дозування препарату та внесе його в Електронну систему охорони здоров’я. Ендокринолог також випише перший електронний рецепт на "Доступні ліки". Наступні рецепти на основі плану лікування зможе виписати сімейний лікар.

Інсуліни

Українці з діабетом можуть отримати інсуліни безоплатно або з доплатою. Майже 200 тис. людей з інсулінозалежним діабетом скористалися цією можливістю.

Для пацієнтів з цукровим діабетом, які потребують інсулінотерапії до Переліку лікарських засобів, які підлягають реімбурсації включено 45 торгових назв препаратів інсуліну.

Наразі в Україні понад 12 тис. аптек мають договір із НСЗУ. За відпущені інсуліни з початку 2023 року НСЗУ відшкодувала аптекам 1,554 млрд грн.

Щоб отримати інсуліни за програмою реімбурсації, потрібно звернутися до ендокринолога.

Лікар складе індивідуальний план лікування і внесе його в Електронну систему охорони здоров’я. У плані лікування ендокринолог зазначає тип інсуліну, дозування тощо. На основі цієї інформації генерується електронний рецепт.

Другий і подальші рецепти зможе виписати сімейний лікар на основі плану лікування в ЕСОЗ.

Тест-смужки

У 2023 році НСЗУ вперше відшкодовує пацієнтам з діабетом першого типу вартість тест-смужок для вимірювання рівня глюкози в крові. Таким чином медична допомога є комплексною та безоплатною для пацієнта.

Для пацієнтів з діабетом першого типу до програми реімбурсації включені 23 назви тест-смужок визначення рівня глюкози для індивідуального глюкометра.

Отримати необхідні тест-смужки можна в будь-якій аптеці, яка має договір із НСЗУ. Таких аптек в Україні понад 11 тис. За відпущені тест-смужки з початку 2023 року НСЗУ відшкодувала аптекам 200,715 тис. грн.

Важливо зазначити, що за рецептом можливо отримати лише ті тест-смужки, які відповідають глюкометрам визначених моделей та виробників (тобто включених до переліку медичних виробів, що підлягають реімбурсації).

Дізнатися контакти аптеки, яка відпускає ліки, інсуліни й тест-смужки за договором із НСЗУ, можна зателефонувавши за номером 16-77 або знайти найближчу аптеку на онлайн-мапі, розміщеної на сайті НСЗУ: Електронна карта місць відпуску лікарських засобів за еРецептом

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки