Революція в медицині: розроблено унікальний препарат для діабетиків

35,5 т.
Революція в медицині: розроблено унікальний препарат для діабетиків

Ін'єкційний діабетичний препарат - глюкагоноподібний пептид-1 (GLP-1) - може з'явитися в формі таблеток.

Як повідомляє Health Day, експериментальні таблетки вже протестували на добровольцях.

Так, понад 1100 осіб із діабетом 2-го типу взяли участь у випробуваннях, які тривали 26 тижнів. Людей розбивали на кілька груп. Одній робили щотижня ін'єкції 1 міліграма Семаглутіду. П'яти іншим групам давали різні дозування перорально - 2,5, 5, 10, 20 або 40 міліграмів. Ще одна група отримувала пероральну форму ліків з постійним підвищенням дозування. Була і група плацебо.

Відео дня

Грунтуючись на результатах глобального клінічного випробування, автори дослідження повідомили про значне зниження рівня цукру в крові у людей, які брали пероральні препарати. Вони також не зафіксували жодного значного збільшення рівня цукру в крові (гіпоглікемії) у порівнянні з групою, що приймає плацебо протягом наступних шести місяців.

Найбільша доза препарату в пероральній формі працювала настільки ж ефективно, що й ін'єкційна форма. Вона добре контролювала рівень цукру і дозволяла знизити вагу пацієнта. У людей, які пили 40 міліграмів засобу, у середньому рівень глікованого гемоглобіну знижувався на 1,9%. І більш ніж у 70% добровольців знижувалася маса тіла мінімум на 5% (близько 6,8 кілограма).

За словами доктора Роберта Коргі, американського ендокринолога, пероральна форма засобу здатна реально змінити життя людей. Семаглутід ефективний, але мало хто хоче робити ін'єкції. Таблетки - зовсім інша справа. До речі, раніше було доведено, що ін'єкційна форма знижує смертність від серцево-судинних недуг.

За словами іншого медика, директора з Центру клінічного діабету в Медичному центрі Монтефіоре в Нью-Йорку Джоела Зонсейна, результати вражаючі.

За його словами, у нового препарату є всі шанси стати "чудовими ліками". "Якщо препарат вийде на ринок, це стане відмінною новиною для людей з діабетом типу 2", - говорить він.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", до ризику фібриляції передсердь схильні жінки, які страждають на діабет першого типу.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки