Україна втрачає 3 тисячі геніїв на рік: ЮНІСЕФ назвав причину

61,4 т.
Україна втрачає 3 тисячі геніїв на рік: ЮНІСЕФ назвав причину

Дефіцит йоду в харчуванні українських дітей – причина загальної втрати півмільйона одиниць IQ на рік. Цей показник еквівалентний сумарному IQ 3 тисяч геніїв. Такі дані ЮНІСЕФ наводяться у статті Обозревателя, присвяченій симптомам і наслідкам йододефіциту.

Більш ніж 80% українських дітей потерпають від йододефіциту. Нестача йоду в дитячому віці призводить до проблем із навчанням. Діти швидко втомлюються, їм важко концентрувати увагу, запам'ятовувати інформацію і освоювати нові навички. Дослідження продемонстрували: загальна втрата IQ в нашій країні через йододефіцит щороку складає 462 700 одиниць. Це – еквівалент сукупного показника IQ 3 тисяч геніїв. Як наслідок, ми втрачаємо інтелектуальний потенціал держави.

Відео дня

Наслідки дефіциту йоду мають і конкретний економічний ефект – за даними ЮНІСЕФ втрати від зниження продуктивності та інтелекту через йододефіцит сягають 44 мільйонів доларів на рік.

Дефіцит йоду впливає на інтелект дитини ще в утробі матері. Навіть незначний йододефіцит ускладнює передачу генотипу: не має значення, наскільки розумні мама і тато, при дефіциті йоду під час вагітності генетичний потенціал повністю не зможе бути розкритий у майбутньому. Якщо ж у харчуванні майбутньої мами гострий дефіцит йоду – малюк може народитися із затримкою психічного і фізичного розвитку, аж до кретинізму і серйозних фізичних вад.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки