Вакцинація людей з діабетом від COVID-19 повинна бути пріоритетною, – вчені

  • У хворих на діабет в три рази вище ризик потрапити в лікарню та тяжкого COVID-19

  • Це стосується обох типів захворювання

Вакцинація людей з діабетом від COVID-19 повинна бути пріоритетною, – вчені

Пацієнти з цукровим діабетом 1 та 2 типу мають в 3 рази більший ризик госпіталізації з COVID-19 та більш важкий перебіг інфекції, тому вони повинні отримати щеплення одними з перших.

Як пише Medscape, робота, проведена в Медичному центрі Університету Вандербільта, США, є першим дослідженням, в якому проводиться проспективна оцінка як стаціонарних, так і амбулаторних пацієнтів з коронавірусом.

Отриманий вченими результат дуже важливий, оскільки Центри з контролю і профілактики захворювань (CDC) по-різному класифікували типи діабету з точки зору супутніх захворювань, які збільшують ризик важкого COVID-19. Автори дослідження вважають, що "обидва типи діабету потрібно поставити в один ряд", оскільки при наявності діабету 1 або 2 типу шанси потрапити до лікарні збільшуються в три або чотири рази, як і ризик тяжкості захворювання та смертності.

Відео дня

Поява вакцин від коронавірусу виглядає багатообіцяючими для пацієнтів з діабетом.

"Грунтуючись на початкових прес-релізах компаній Pfizer і Moderna, я оптимістично налаштований щодо того, що ці вакцини можуть знизити підвищену захворюваність і смертність від COVID-19, з якими стикаються пацієнти з діабетом", – говорить провідний автор публікації і доктор медицини Джастін Грегорі.

Раніше MedOboz писав, що поширеним ускладненням діабету є погіршення зору. Діабетична ретинопатія виникає через порушення мікроциркуляції сітківки, постійної гіперглікемії та змін метаболізму.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки