Не будьте дикунами! Комаровський розповів, чим категорично не можна лікувати грип і ГРВІ

68,8 т.
Не будьте дикунами! Комаровський розповів, чим категорично не можна лікувати грип і ГРВІ

Дитячий лікар і телеведучий Євген Комаровський розповів про те, як не варто лікувати грип і ГРВІ, а також інші простудні захворювання.

Як пише він у блозі на "Обозревателе", освічені молоді люди, які начиталися інтернету, щиро вірять у те, що намисто з зубків часнику здатні захистити їхніх дітей від грипу та інших вірусних інфекцій.

"Люди, не будьте дикунам! Ніяка цибуля, ніякий часник, ніякі намиста-амулети не здатні відлякати віруси від вас і ваших дітей. А розставлені по квартирі (приміщень дитячого садка) блюдця з нарізаною цибулею не зменшують ймовірність ГРВІ. Насичений цибульний запах тільки збільшує кількість мокротиння, провокує кашель і спазм бронхів", - говорить він.

Відео дня

За його словами, сучасна медична наука не знає речовин, які, будучи нанесеними на шкіру або слизові оболонки, здатні захистити людину від респіраторних вірусів. Ніяка оксолінова мазь, ніякий бальзам "Зірочка", ніякі продукти бджільництва, ніякий борсуковий жир, ніякі краплі-мазі-креми з інтерфероном не зменшують ймовірність підхопити ГРВІ.

"Зверніть увагу на нові "фуфломіціни", які під ім'ям "блокатори вірусів" (варіант - "вірус-блокери") активно рекламуються і продаються сучасними шаманами-шарлатанами і, зрозуміло, охоче купуються наївними аматорами магічних амулетів. Відмінність від намиста з леопардових зубів складається лише в тому, що леопардові зуби - це вмістилище доброго духа, нібито здатного відігнати злий дух болотяної лихоманки, а "блокатор вірусів" - вмістилище діоксиду хлору, нібито здатного відігнати вірус грипу", - говорить він.

Комаровський також додає, що він би не мав нічого проти блокаторів вірусів і часникових намист, якби люди робили правильні дії, додаючи часник із блокатором для надійності.

"Тобто ви прищепили себе і дитину від грипу, багато гуляєте на свіжому повітрі, а не в зашмаркленому натовпі торгового центру, провітрюйте приміщення, підтримуєте оптимальні параметри вологості та температури повітря у приміщенні і на додаток до всього цього повісили на дитячу шию амулет під назвою "блокатор вірусів", - говорить лікар.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", в Україні почався сезон захворюваності на грип. Специфічним методом безпеки є вакцинація.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки