Вакцинація проти грипу: Супрун розвінчала ще один міф

37,3 т.
Вакцина проти грипу

В.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розвінчала міф, що вакцина проти грипу здатна заразити людину.

Про це вона написала на особистій сторінці в Facebook, підкріпивши свої слова дослідженнями вітчизняних лікарів-імунологів.

"У неї поміщений інактивований (неживий) вірус. Він не може заразити організм людини, а тільки вчить імунну систему захищатися", - констатувала в. о. міністра.

Супрун розвінчала міф про вакцину проти грипу
Відео дня

За словами Супрун, вакцина абсолютно безпечна і всі випадки захворювання після щеплень не пов'язані з ними безпосередньо. Так, серед аргументів вона назвала те, що зазвичай імунітет формується протягом 2-3 тижнів після вакцинації, і навіть у тих, хто її пройшов, може виробитися недостатньо антитіл.

Уляна Супрун

"У вакцинованої людини такий грип пройде як звичайна застуда і, найважливіше, без ускладнень, які є найбільш небезпечним наслідком грипу і в деяких випадках призводять до смерті людини", - попередила Супрун.

Вона зазначила також, що існує лише кілька протипоказань до вакцинації. "Вік до 6 місяців; застуда, що супроводжується температурою 38-38,5 ° С; важка алергічна реакція; захворювання і стани організму, при яких імунітет після введення вакцини може не сформуватися; синдром Гієнн-Барре", - написала Супрун. Цей перелік, визначений Всесвітньою організацією охорони здоров'я, за її словами, повністю охоплює випадки, в яких вакцинація не рекомендується.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Супрун розповіла, які міфи пов'язані з вживанням алкоголю.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки