Вчені наблизилися до створення ліків від грипу, які мають захистити від усіх відомих штамів

5,5 т.
Вчені наблизилися до створення ліків від грипу, які мають захистити від усіх відомих штамів

Свою роботу вчені з Університету штату Джорджія опублікували в Science Transitional Medicine. За заявою авторів, експериментальні ліки EIDD-2801 на тестах показало велику результативність. Воно блокує РНК-полімерази - фермент, який виконує важливу роль в процесах відтворення і множення вірусу грипу. EIDD-2801 сприяє виникненню і накопиченню мутацій, через які вірус втрачає здатність розмножуватися.

Модельними тваринами служать тхори - дослідження на них найточніше показує реакцію людського організму при захворюванні на грип. Під впливом нового препарату у тхорів вірусне навантаження швидко знижувалася, і симптоми грипу у оброблених тварин тривали значно менший термін, ніж у тих тхорів, яким ліки не давали.

Вчені відзначають, що новий препарат, по крайней мере в поточному тестуванні, не дозволяє вірусу швидко виробити резистентність.

Відео дня

"Ми вважаємо, що ця сполука має високий клінічним потенціалом як лікарський засіб проти грипу наступного покоління, яке поєднує в собі ключові противірусні властивості,", - сказав Річард Племпер, старший автор дослідження і професор Інституту біомедичних наук Університету штату Джорджія виданню WebMD.

Новий препарат не дозволяє вірусу швидко виробити резистентність

Чи пройде ліки EIDD-2801 випробування на людях - покаже час. Дослідження такого типу як правило тривають роками, щоб з'ясувати не тільки його позитивний вплив препарату, а й можливі побічні ефекти.

На сьогоднішній день в світі існують і використовуються лише кілька найменувань противірусних препаратів (серед них - і один український продукт), які пройшли повний цикл клінічних випробувань, довели свою ефективність при грипі і не мають побічних ефектів. Читайте більше на Грип.ua.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки