За прогнозами, на грип та ГРВІ перехворіють 6,7 мільйонів українців

5,2 т.
За прогнозами, на грип та ГРВІ перехворіють 6,7 мільйонів українців

За прогнозами, цього року підхопити вірусні інфекції можуть на мільйон українців більше, ніж за сезон 2018-2019 рр. Тоді в країні зафіксували 5,4 млн випадків захворювань на грип та ГРВІ. Центр громадського здоров'я прогнозує, що в цьому сезоні перехворіє до 6,7 млн осіб. Очікуються дві хвилі підйому захворюваності: у грудні та наприкінці січня – початку лютого. Епідемічний поріг для нового сезону становитиме 476,7 на 100 000 населення. Минулого року, коли превалював штам вірусу “Сингапур”, в Україні від ускладнень померли 64 людини.

Штамів цього року передбачається чотири: “Канзас” (А/H3N2), “Брісбен” (А/Н1N1), “Колорадо” (належить до гілки B/Victoria) і “Пхукет” (належить до гілки B/Yamagata). Найбільше небезпечні – новий для нас "Канзас" А/H3N2 (це той штам грипу, який викликає хвилю важких респіраторних захворювань з досить високою смертністю) та "Брісбен". Саме віруси грипу типу А вважаються небезпечними через більш важкий перебіг хвороби. Первинні їх ускладнення – це важкі форми пневмонії, які виникають у перші дві доби після підхоплення вірусу. Вторинні розвиваються на 4-5 добу захворювання, можуть проявлятися отитами, бронхітами, менінгоенцефалітами (запалення мозку та його оболонок), тощо. Більше інформації на сайті Грип.ua.

Відео дня

Загалом, від цих вірусів варто берегти дітей, а особливо до 2 років, вагітних жінок, стареньких, хворих на діабет, серцево-судинні захворювання, хвороби легенів, людей з надмірною вагою та тих, хто перебуває на імунносупресивній терапії. Крім того, існують професійні групи ризику, які наражаються на небезпеку підхопити вірус: медпрацівники, вчителі й вихователі, продавці, водії громадського транспорту, усі, хто щоденно стикаються з великою кількістю людей.

Підйом захворюваності очікується в грудні і в кінці січня - на початку лютого

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров’я склала список із 10 головних викликів для людства в галузі охорони здоров’я в 2019 році. Один із них – це пандемія грипу. "Світ зіткнеться з черговою пандемією грипу. Єдине, чого ми не знаємо, це коли вона станеться і наскільки вона буде серйозною", – зазначають в організації.

За даними ВООЗ, щорічно від грипу помирає близько 650 тисяч осіб.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки