МоваЯзык

/ Гастроентерологія

Депресія і закреп: є зв'язок

Близько третини людей з депресією відчувають закрепи, і, за деякими даними, вони відіграють важливу роль в зниженні якості життя цих людей. Вчені виявили тісний зв'язок між психічними розладами і підвищеним ризиком закрепів, особливо у літніх людей.

Про це повідомляє Medical News Today.

Відомо, що деякі ліки від депресії знижують моторику кишечника, але дослідники вважають, що тільки цей факт не може пояснити всі випадки закрепу.

Група дослідників з Медичного центру Колумбійського університету в Нью-Йорку вирішила вивчити це питання більш детально. Зокрема, їх цікавила роль нейротрансмітера серотоніну.

Багато пацієнтів з депресією стикаються з обмеженими можливостями лікування і страждають від вираженої шлунково-кишкової дисфункції, що стало метою нашого вивчення, пояснює керівник дослідження доктор Кара Гросс Марголіс.

Вчених цікавив серотонін, тому що люди з депресією мають більш низькі рівні цього нейротрансмітера в своєму мозку. Нейрони в шлунково-кишковому тракті (ШКТ) теж використовують серотонін.

Для дослідження вчені використовували мишей з генною мутацією, яку пов'язують з важкою депресією у людей. У цих мишей рівень продукції серотоніну знижений на 60 – 80%, що викликає поведінку, подібну депресії.

Зменшення серотоніну в кишечнику викликало зменшення загальної кількості нейронів, зниження перистальтики. По суті, у мишей був закреп.

Також був протестований експериментальний препарат (5-HTP SR), який є попередником серотоніну. Він підвищував рівень серотоніну в кишечнику мишей, полегшував симптоми закрепу шляхом нормалізації моторики кишечника.

Скорочення нейронів в ШКТ з віком вважається причиною закрепу у літніх людей. Ідея про використання нового препарату, що сприяє розвитку нових нейронів в кишечнику, може відкрити новий шлях лікування, пояснює доктор Марголіс.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини