Харчове отруєння: що робити

18,0 т.
Харчове отруєння: що робити

З моменту відкриття сезону пікніків іноді дуже гострим стає питання харчових отруєнь. Адже деякі продукти можуть псуватися в рази швидше на відритому повітрі, або організм просто сприйняв їх "недружньо".

Як відомо, отруєння може бути "багатоликим", і виявлятися здуттям живота, діареєю, нудотою і блювотою.

Читайте: Лікарі розповіли про симптоми і першої допомоги при отруєнні грибами

"МедОбоз" дізнався, як допомогти собі або близьким, якщо неприємність таки сталася.

Нудота. Усунути її допоможе стакан несолодкого грейпфрутового або лимонного соку, або просто вода з соком половинки лимона або дрібкою лимонної кислоти. Кислоты, що містяться у всіх засобах, "осадять" вміст шлунка і нейтралізують дію токсинів.

Відео дня

Блювота. Якщо "підкочує", стримуватися не можна, адже так організм намагається позбутися від токсичних речовин, надлишку рідини або важкої їжі, яку він не в змозі перетравлювати. Щоб впоратися з "завданням" швидше, випийте чашку підсоленї кави або промийте шлунок теплою підсоленою водою.

Здуття живота. Це не просто неприємно, а іноді дуже боляче, аж до втрати свідомості. Адже в кишечнику відбувається процес бродіння з виділенням газів, від чого виникає відчуття розпирання і ріжучого болю. Швидко впоратися з болем допоможе імбирна вода (на склянку теплої води половина чайної ложки сушеного імбиру). Вміщені в ньому речовини розслаблюють кишечник і сприяють виведенню газів назовні.

Читайте: Перша допомога дитині при харчовому отруєнні

Діарея. Швидко позбутися від розладу шлунка, якщо немає необхідних ліків, допоможе перець-горошок (10-15 штук, прийнятих, як таблетки). У ньому містяться дубильні речовини, які швидко "скріплять" вміст шлунка.

"А взагалі, вирушаючи на природу, варто підготувати заздалегідь аптечку, - наполягає гастроентеролог Наталія Гордієнко. - Адже правильний медикамент подіє швидше і ефективніше підручних засобів".

Зокрема, при отруєнні лікар спершу рекомендує прийняти сорбент (в разі блювоти - після промивання шлунка).

Раніше "МедОбоз" розповідав, що робити при алкогольному отруєнні.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки