Худнучим на замітку: стало відомо про смертельну небезпеку популярного продукту

74,1 т.
Підсолоджувач аспартам

Вчені Університету Сассекса в Англії дійшли до висновку, що штучний підсолоджувач аспартам може представляти серйозну загрозу для здоров'я людини.

Як повідомила Lenta.ru з посиланням на пресреліз MedicalXpress, дослідники з'ясували, що Європейське управління з безпеки харчових продуктів (EFSA) обезцінювало результати досліджень, що вказують на шкоду добавки.

Фахівці відзначили, що EFSA, яке в 2013 році заявило про безпеку аспартаму, проігнорувало 73 дослідження, які вказують на негативні наслідки, а 84% наукових робіт, результати яких показали відсутність шкоди, представило як надійні.

Відео дня
Підсолоджувач аспартам

Так, ще з 1974 року вчені попереджали про ризики пошкодження головного мозку, розвитку раку печінки і легень, уражень головного мозку і нейроендокринних розладів в результаті вживання аспартаму.

Саме він входить до складу тисячі різних продуктів, в тому числі дієтичних безалкогольних напоїв.

Як повідомляв OBOZREVATEL, лікар-ендокринолог Зухра Павлова назвала найбільш небезпечну для людини спецію.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки