Можливості нової технології для дослідження шлунка та тонкої кишки

Можливості нової технології для дослідження шлунка та тонкої кишки

Як показали результати проспективного техніко-економічного обґрунтування, повністю автоматизована капсульна ендоскопія з магнітним контролем (fully automated magnetically controlled capsule endoscopy, FAMCE) для дослідження шлунка і тонкої кишки може використовуватися, так само як звичайна трансоральна гастроскопія. Дослідження проводилися на базі двох центрів в Китаї.

Ця методика вже добре розвинена в Китаї, і вона демонструє багатонадійні результати. За словами автора коментаря в The Lancet, використання роботизованого управління і повної автоматизації може стати початком нової ери для капсульної ендоскопії.

Подробиці дослідження STEEPEN

Дослідження під назвою STEEPEN проводилося під керівництвом доктора Ю-Фен Сяо з Третього військового медичного університету в Чунціні. Для цього були обрані 114 пацієнтів з підозрою на шлункову патологію. Спочатку для візуалізації шлунка і тонкої кишки їм була проведена звичайна трансоральна гастроскопія, потім через кілька годин FAMCE.

Відео дня

Загальні результати дослідження, проведені для діагностики патологій шлунка з використанням повністю автоматизованої техніки, були аналогічні результатам, отриманим методом традиційної гастроскопії. Важливо, що при використанні FAMCE було видно всі анатомічні орієнтири шлунка – кардіо, тіло, дно (fundus), кут, антральний отвір і воротар.

Як повідомляють дослідники, відповідність результатів FAMCE і традиційної трансоральної гастроскопії для виявлення п'яти типів ураження шлунка (гастрит, підслизові опуклості, поліпи, ерозія слизової оболонки та ксантома) у різних сегментах шлунка склала 99,61%.

У 114 пацієнтів, які брали участь у дослідженні, було виявлено 214 вогнищ ураження, 193 з них – двома способами. Відмінності даних:

  • FAMCE: пропущено п'ять патологій – чотири випадки гастриту та один поліп.

  • Звичайна гастроскопія: пропущено 16 патологій – 12 випадків гастриту, один поліп, одна ксантома дна і дві ерозії антрального відділу.

Капсула була вивільнена після обстеження шлунка у дванадцятипалу кишку, і повне обстеження тонкої кишки було виконано у всіх 114 пацієнтів, при цьому ураження кишківника були виявлені у 50 (44%) пацієнтів. Серйозних небажаних явищ і свідоцтв утримання капсули не було.

Час дослідження

Виконання FAMCE, в порівнянні зі звичайною гастроскопією, зайняло більше часу – в середньому 19,17 хв проти 5,21 хв. Дослідники вважають, що впровадження штучного інтелекту в кінцевому підсумку значно скоротить час.

Переваги FAMCE

На думку дослідників, новий спосіб проведення гастроскопії особливо потрібний у період COVID-19, оскільки він дозволяє знизити ризик передачі інфекції в порівнянні з традиційною трансоральною гастроскопією завдяки застосуванню моделі 5G і відсутності прямого контакту з людьми.

На відміну від ендоскопії з магнітною капсулою, FAMCE не потрібує участі людини-оператора, що знижує потребу у кваліфікованих операторах і може допомогти звести до мінімуму людські помилки.

З клінічної точки зору, в Китаї шлункова капсульна ендоскопія під контролем вже стає більш популярною, ніж звичайна гастроскопія, тому що існує нестача ендоскопістів. Щоб стимулювати використання нової технології за межами Китаю, будуть потрібні великі багатоцентрові випробування.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки