Накопичує миш'як і токсини: з'ясувалася смертельна небезпека рису

19,9 т.
Накопичує миш'як і токсини: з'ясувалася смертельна небезпека рису

Зерна рису можуть накопичувати миш'як та інші токсини, велика частина яких потім потрапляє в організм людини при перетравленні їжі.

До такого висновку прийшли біологи, які виступали на конференції Товариства аналізу ризиків у Новому Орлеані, повідомляє "РИА Новости". "Ми провели першу систематичну оцінку того, як багато миш'яку містять звичайні зерна рису, і вивчили, як багато його потрапляє в організм при перетравленні їжі. Найближчим часом ми вивчимо і те, як саме він впливає на роботу тіла людини", — заявив Чжен Чжоу з університету Індіани (США).

Відео дня

Як виявилося, зерна рису зазвичай накопичують миш'як у великій кількості, причому значна частина його залишається у м'якоті у вигляді неорганічних сполук, а не вбудовується в роботу клітин рослини. У середньому з води на рис потрапляє приблизно 70-80% миш'яку, а потім стільки ж — у організм людей і тварин при перетравленні їжі.

Також з'ясувалося, що сорти рису по-різному взаємодіють зі сполуками миш'яку.

Як повідомляв OBOZREVATEL, рис — прекрасна дієтична їжа, яка підтримує організм в здоровому і енергійному стані. Коричневий рис особливо багатий вітамінами, мінералами і незамінними амінокислотами. Він також є дуже хорошим джерелом дієтичної клітковини, яка допомагає запобігти і боротися з багатьма проблемами шлунково-кишкового такту і запорами.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки